«  Лютий 2019  »
Головна » 2019 » Лютий » 22 » У вінок шани Лесі Українці (ФОТО, ВІДЕО)

У вінок шани Лесі Українці (ФОТО, ВІДЕО)

21 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відбулася літературно-музична композиція «Вінок шани Лесі Українці», присвячена 148-ій річниці від дня народження волинської поетеси.

Талант Лесі Українки виявлявся у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

Присутні на музейному заході здійснили своєрідну подорож волинським містами і селами де в свій час жила і працювала Леся Українка разом з провідним науковим співробітником відділу науково-освітньої роботи Ларисою Гриб. Розповідь була підкріплена музичними номерами і читанням поезій Волинської поетеси у виконанні учнів Луцької дитячої музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена.

Музику Ф. Шопена (яку любила Леся Українка) виконували лауреати Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів Аня і Дарина Собко, Тереза Вергун-Ролінгер, веснянки, записані Лесею Українкою на Волині, заспівали учасники ансамблю «Ластівки» (керівник Марія Лукач). Елегію «До мого фортепіано» (сл. Лесі Українки, муз. Дарини Зубчук) виконала автор музики. Казку «Лелія» майстерно виконала Юліана Монатік учасниця дитячої театральної студії «Догори дригом». Ірина Ілляшенко артистка Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка виконала «Місяць яснесенький» нота «МІ» з музично-словесної сюїти «Сім струн».

В залі була представлена книжкова виставка – твори Лесі Українки та «Лісова пісня». А також портрет Лесі Українки – автор Софія Караффа-Корбут.

Фото Л. Максимова

Відео UA: Волинь: