Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Серпень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Головна » 2012 » Серпень » 5 » У Колодяжненському музеї та музеї в урочищі Нечимне пройшло поетично-мистецьке свято „Лісова пісня” (ВІДЕО).
13:41

У Колодяжненському музеї та музеї в урочищі Нечимне пройшло поетично-мистецьке свято „Лісова пісня” (ВІДЕО).

Закрити баннер
4-5 серпня 2012 року Ковельщина святкувала 101 річниця від часу написання славетною Лесею Українкою безсмертної драми-феєрії «Лісова пісня». 12 днів знадобилося нашій відомій землячці, щоб створити шедевр світової драматургії, де переплелися міфічні образи, волинські звичаї та обряди, народні повір’я.
Вперше Леся легенду про мавку почула в дев’ятирічному віці від рідної матері Олени Пчілки. Ця розповідь закарбувалася в її пім яті назавжди. Вона довго виношувала ідею викласти почуте на папері і лише на 41 році життя здійснила задумане. Написала Леся Українка драму-феєрію далеко від рідної Волині в грузинському місті Кутаїсі, де лікувалася від важкої недуги. У Мавку Леся заклала власні чесноти, переживання, біль за рідною домівкою, в її уста вклала пророчі слова: «Ні! Я жива, я буду вічно жити. Я в серці маю те, що не вмирає».
Ось уже 12-й рік поспіль на Ковельщину вшанувати пам'ять славетної поетеси Лесі Українки приїздять письменники, митці, поети, лесезнавці, шанувальники її таланту. Цьогоріч прибули керівники письменницьких організацій з Херсона, Івано-Франківська, доктор філологічних наук, проректор Острозької академії Петро Кралюк, письменники з Прикарпаття, Львівщини, Поділля, сусідньої республіки Білорусь Берестейщини та багато інших поціновувачів геніального Лесиного слова. Розпочалося святкування з покладання квітів до пам’ятника Великої поетеси у Ковелі. А далі гості відвідали літературно-меморіальний музей-садибу Лесі Українки в Колодяжному, де їм ще і ще раз розповідали про життєвий нелегкий шлях славетної співачки «Досвітніх вогнів». У «сірому» будиночку пройшла година поезії.
Наступного дня на лісовій галявині в урочищі Нечимне поблизу села Скулин, де бувала Леся Українка, відбулася головна частина мистецького дійства. З нагоди річниці написання твору було сказано чимало урочистих промов, привітань, звучали народні пісні, декламувалися вірші. У виконанні артистів  Волинського академічного музично-драматичного театру імені Т. Шевченка прозвучав уривок з «Лісової пісні». Поряд працювала виставка-продаж книг та виробів традиційних народних ремесел Ковельщини. А ще – гості свята мали можливість оглянути місця, якими колись ходила Велика поетеса, і які надихнули її на написання світового шедевру. На ковельській землі прибулих радо вітали представники міської, районної та обласної влади.


Джерело: сайт „ПроКовель”, 06-08-2012
Переглядів: 794 | Додав: administrator | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz