«  Серпень 2015  »
Головна » 2015 » Серпень » 2 » Свято «Лісова пісня»

Свято «Лісова пісня»

Будуть приходити люде,

вбогі й багаті, веселі й сумні,

радощі й тугу нестимуть мені,

їм промовляти душа моя буде.

(Леся Українка)

…..Збуваються пророчі слова Лесі Українка мовлені вустами Мавки. Кожного року в урочищі Нечимне відбувається мистецько-поетичне свято «Лісова пісня» і до заповідника сходиться багато людей, аби доторкнутися до витоків «Лісової пісні».

Ведучими цьогорічного дійства були Ольга Ляснюк та Петро Коробчук (голова Волинської обласної організації НСПУ).

Першими привітали гостей представники влади голова райдержадміністрації Віктор Козак, голова районної ради Ігор Верчук, виконуючий обов’язки голови Волинської ОДА Сергій Кошарук та начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук.

Перед глядачами ожили герої драми-феєрії чарівна лісова красуня Мавка (Ірина Шевчук) та сільський талановитий парубок Лукаш (Іван Жук).

Знову зазвучав чарівний голос сопілки та Мавчине «Не руш! не руш! не ріж! не убивай!».

На лісовій сцені читали свої вірші письменники з різних куточків України. Це Віктор Мельник (Вінниця), Анатолій Криловець (Остріг), Іван Гентош (Львів), Валентина Люлич (Рівне), Василь Гей та Ніна Горик (Луцьк) та багато інших «ковалів» теплого та щирого слова.

Своїми виступами тішили фольклорні колективи с. Скулин, с. Білин, квартет районного будинку культури.

Чарував присутніх чарівний спів Тетяни Відник з с. Білин.

Цікавим також був виступ війта з гміни Вербиця (Польща) Анжея Кжижовського, який вже багато років поспіль відвідує свято.

У музеї «Лісової пісні» було відкрито виставку «Видання драми-феєрії «Лісова пісня» (з фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки).

Також були представлені різноманітні виставки-продажі.

Ось і відзвучало чергове свято «Лісова пісня», яке закликає зберегти у серці «те, що не вмирає…».

Ольга Бойко, науковий співробітник музею

«Лісової пісні» в урочищі Нечимне