«  Грудень 2015  »
Головна » 2015 » Грудень » 28 » Символи різдвяних свят в обласному музеї

Символи різдвяних свят в обласному музеї

У святкові дні Волинський краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку різдвяно-новорічної атрибутики.

Різдвяно-новорічні свята посідають в календарній обрядовості українців особливе місце. Вони наповнені багатими обрядами, глибокою символікою, атрибутами, супроводжуються фольклорно-поетичними творами.

З метою вивчення, збереження та популяризації народних традицій, звичаїв і обрядів, пов'язаних зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохреща; розвитку духовності, піднесення творчої активності дітей та молоді на зразках традиційної народної культури, Волинський краєзнавчий музей проводить обласний конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики, що був започаткований у 1993 році.

Цьогорічний Одинадцятий конкурс має назву «Символи різдвяних свят». Його учасниками стали автори та колективи з різних районів Волинської області. Ними виготовлено і подано на конкурс 106 робіт. Це вертепні шопки, дзвіночки, маски ‒ вихованців Нововолинської школи мистецтв; дідухи, різдвяні павуки, солом’яні обереги ‒ учнів студій «Житечко» Купичівської ЗОШ та «Поліське золото» Соловичівської ЗОШ Турійського району; маски ряджених у виконанні студентів Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського; серія малюнків на склі «Різдвяні свята» ‒ студентів Луцького національного технічного університету (кафедра дизайну) та інші.

Важливим атрибутом різдвяно-новорічної обрядовості є дідух (сніп, коляда). Цей символ урожаю, добробуту, багатства виготовили Валентина Якимович, Ліза Калюжна (с. Соловичі Турійського району), Галина Лосєва (с. Нові Червища Камінь-Каширського району), Інна Чонка (м. Ковель), Ірина Нікітіч, Вікторія Шурдак (м. Луцьк).

З 24 грудня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку робіт учасників Одинадцятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят». Вона експонуватиметься впродовж січня 2016 року.

Запрошуємо відвідати виставку і ознайомитися з традиційними атрибутами різдвяних свят.

Увага!

Інформація про підбиття підсумків конкурсу та нагородження переможців буде оголошена пізніше на сайті «Музейний простір Волині»

Фото Л.Максимова

Переглядів: 747 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0