«  Травень 2012  »
Головна » 2012 » Травень » 11 » Проведено Міжнародну історико-краєзнавчу наукову конференцію „Україна та Волинь у наполеонівських війнах”.

11-12 травня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася Міжнародна історико-краєзнавча конференція „Україна та Волинь у наполеонівських війнах”, присвячена 200-річчю війни 1812 року. Організаторами конференції виступили Волинський краєзнавчий музей, ДП „Волинські старожитності” та Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки. Захід зібрав науковців з різних куточків України, Росії та Польщі. Вони представили свої наукові здобутки у дослідженні подій на Волині та в Україні періоду наполеонівських воєн 1812 року в контек­сті вітчизняної та світової історії. Окремий виступи були  присвячені загальним питанням воли­незнавства та краєзнавчої освіти.
Волею долі території України російсько-французька війна, відома в історіографії як Вітчизняна війна 1812 року, торкнулась активними військовими діями лише на Волині. Тому, власне, і відбулася ця представницька конференція, єдина в Україні присвячена 200-річчю війни 1812 року.
У перший день конференції, 11 травня у Волинському краєзнавчому музеї відбулися пленарні та секційні засідання,  відкриття виставки „Волинь часів франко-російської війни 1812 року”. У другий день, 12 травня учасники конференції ознайомилися із пам’ятками та експозиціями музеїв Волині, присвяченими воєнним подіям різних епох. Видано науковий збірник матеріалів конференції.

Фото Л.Максимова.
Переглядів: 755 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/3