Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Головна » 2015 » Грудень » 29 » Премію імені Бориса Клімчука вручено Музею волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО)
11:42

Премію імені Бориса Клімчука вручено Музею волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО)

Закрити баннер

   28 грудня у Музеї волинської ікони відбулася урочиста подія. Колектив музею став Лауреатом премія Благодійного фонду «Рідна Волинь» імені Бориса Клімчука Нагорода була вручена під час тематичної зустрічі «Ти не згасла, зоре ясна», присвяченої 15-річчю перебування Холмської Чудотворної ікони Богородиці у музеї.

   На початку заходу з благословенням до присутніх звернулися представники духовенства УПЦ, УПЦ КП, УГКЦ. Лунали побажання миру для України, закінчення війни та спокійного життя.Організатор зустрічі, голова Благодійного фонду «Рідна Волинь» Дмитро Глазунов зауважив, що сьогодні усіх об’єднала найбільша святиня – ікона Чудотворної Холмської Божої Матері. Друга премія імені Бориса Клімчука покликана відродити духовні цінності, національний дух, що необхідний нині в побудові нового громадянського суспільства. Він наголосив, що Музей існує завдяки Борису Клімчуку, який доклав максимум зусиль для його діяльності і розвитку. З вітаннями до присутніх звернулися також начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук та заступник Луцького міського голови Андрій Киця.

   Завідувач музею Тетяна Єлісєєва зазначила, що у 2000 році Надія Гаврилівна Горлицька та товариство «Холмщина» передали ікону під опіку держави Україна на довічне зберігання у Музеї волинської ікони. Для працівників музею це стало великою відповідальністю. Так, холмащаки хвилювалися, чи буде ікона у музеї відкритою для віруючих, чи буде доступною для молитви. Нині ікона об’єднала віруючих усіх конфесій, біля неї лунають молитви різними мовами, до ікони йдуть люди з особистими проханнями, а зала музею дає їм можливість у тиші та спокої побути біля Чудотворного образу. Хвилюючим був виступ дочки Надії Горлицької Наталії Недільської, яка повідала цікаві факти з історії зберігання ікони у родині і висловила вдячність за можливість пошанування чудотворного образу у музеї віруючими.

   Кульмінацією заходу стало вручення премії імені Бориса Клімчука. Дочка Бориса Клімчука Юлія Троц та голова Благодійного фонду «Рідна Волинь» Дмитро Глазунов вручили її колективу музею, адже збереження чудотворної ікони можна вважати однією з найвизначніших подій в історії Волині та України. Юлія Троц зауважила, що Борис Петрович, як держслужбовець високого рангу, приймав багато рішень, але серед них були й такі, які він ухвалював не через те, що був змушений, а з великим задоволенням – наприклад, повернення ікони у Музей та її збереження були його радістю та гордістю. Завершилося свято спільною молитвою учасників урочистостей біля Холмської Чудотворної ікони Богородиці.

Джерело: Музей волинської ікони

Відео Волинської ОДТРК:

Переглядів: 533 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz