«  Квітень 2016  »
Головна » 2016 » Квітень » 14 » Перемоги української зброї: Чортківська офензива 1919 року

Перемоги української зброї: Чортківська офензива 1919 року

У четвер, 14 квітня, у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся шостий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений Чортківській офензиві 1919 року. Захід відвідали студенти Волинського коледжу Національного університету харчових технологій.

Науковий співробітник музею Богдан Зек розповів про складний період української історії, коли кращі патріоти нашої Батьківщини боролись за шанс вибороти довгоочікувану державність. Після утворення Західноукраїнської Народної республіки (ЗУНР), українці були змушені вступити в бій з поляками, які прагнули включити територію Галичини до складу своєї майбутньої держави. Маючи військову перевагу, вони окупували значні простори краю. У період 8–28 червня 1919 року Українська Галицька армія (УГА) повела успішний наступ і просунулась вперед більш ніж на 150 км. Не дивлячись на меншу чисельність, брак озброєння і боєприпасів, українська армія звільнила десятки населених пунктів. Значну роль у цьому відіграли військові здібності командувача УГА – генерала О. Грекова, який у роки Першої світової війни брав участь у боях за Волинь.

Хоча здобутки Чортківської офензиви не вдалось закріпи, червневий наступ УГА 1919 року став яскравим прикладом перемоги української зброї над сильнішим ворогом. Власне й самі поляки після укладення Варшавського договору стали союзниками Української Народної республіки (УНР) у війні з більшовицькою Росією.

Під час заходу була представлена виставка озброєння періоду Першої світової війни і Української революції із фондів Волинського краєзнавчого музею, а також добірка літератури присвяченої згаданому періоду.

Фото Л. Максимова

Переглядів: 749 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0