«  Квітень 2017  »
Головна » 2017 » Квітень » 7 » Пасхальний сувенір від Анатолія Бойка (ФОТО, ВІДЕО)

Пасхальний сувенір від Анатолія Бойка (ФОТО, ВІДЕО)

6 квітня у Музеї волинської ікони відкрилася виставка „Пасхальний сувенір від Анатолія Бойка”. На відкритті виставки з вітальними словами виступили Роман Карпюк, заступник голови Волинської обласної ради, протоієрей Валентин Марчук, голова єпархіального просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ. Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк познайомив присутніх з творчим шляхом Анатолія Бойка.

Куратор виставки, молодший науковий співробітник Музею волинської ікони Ірина Москалюк представила виставкову експозицію.

Першими відвідувачами стали студенти Луцького училища будівництва і архітектури та Академії рекреаційних технологій і права. Надзвичайно цікавим був діалог Анатолія Бойка з гостями.

Він поділився деякими секретами своєї творчості, розповівши, що займається декоруванням курячих, індичих, качиних, гусячих, перепелиних та страусиних яєць, використовуючи замість воску та фарб – метал. Спочатку яйце видуває, миє, просушує. Потім обковує яйця міддю, латунню, алюмінієм і сріблом у техніці філіграні і вирізає все зайве. Ювелірні роботи виконує бор-машиною або алмазним буром. Для оздоблення яєць використовує перламутр, онікс, бурштин, малахіт, агат, обсидіан, бірюзу та яшму. Залежно від складності проекту на виготовлення сувеніру йде від кількох днів до місяця. Ескізів майстер не робить, хоча вже на початках кожної роботи має бачення кінцевого результату.

У колекції Анатолія Бойка близько трьох сотень експонатів. Виставки робіт майстра проходили у Києві, Луцьку, Ковелі, Шепетівці, Хмельницькому, Коломиї, Мелітополі.

Джерело: Музей волинської ікони

Відео Волинської РДНСТРКУ :

Відео Газета Волинь-нова:

Переглядів: 541 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0