«  Січень 2016  »
Головна » 2016 » Січень » 24 » Обласний музей запрошує на вечір з вшанування пам’яті жертв Голокосту

Обласний музей запрошує на вечір з вшанування пам’яті жертв Голокосту

26 січня о 14.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться вечір пам’яті «Пам’ять жива», присвячений волинянам, котрі стали жертвами нацистського голокосту 1941–1942 рр. На заході буде представлено тематичну фотодокументальну виставку, присвячену загиблим євреям з Волині.

Виставку підготували працівники відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею. На виставці експонуються копії документів з Державного архіву Волинської області про діяльність окупаційної нацистської влади, накази, розпорядження, оголошення стосовно поведінки євреїв. Особливу увагу привертають фото з архівів музею Яд Вашем (Ізраїль), котрі надані Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму, на фото зображені лучани, котрі загинули під час нацистської окупації в Луцьку (42 світлини). На Волині загинуло 110 тис.євреїв (25658 у Луцьку).

З фондів Волинського краєзнавчого музею представлено сувій Тори XVII ст., безцінний експонат передала до музею Кондратюк Тетяна Вадимівна в 1980 р., фото єврейської синагоги в Луцьку, 1930-ті рр., фото зруйнованого гетто Луцька, 1942 р., меморіальні книги пам’яті: Маневичі, Городок, Лешнівка, Камінь-Каширський, Рожище, Горохів, Ковель, Володимир-Волинський. Книги були видані у післявоєнний період та передані до музею колишніми волинянами євреями.

У заході беруть участь: Сергій Швардовський – виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму, який познайомить присутніх з перебігом історичних подій 1941 – 1942 рр., Ольга Козирська – керівник вокального ансамблю «Яхад», котра підготувала літературно-музичну частину заходу, Олена Дубень – ведуча заходу, науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею.

Переглядів: 528 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0