Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Головна » 2021 » Вересень » 6 » Обласний музей запрошує на презентацію «Спогадів про Лесю Українку» (ФОТО, ВІДЕО)
10:53

Обласний музей запрошує на презентацію «Спогадів про Лесю Українку» (ФОТО, ВІДЕО)

Закрити баннер

9 вересня о 16:00 у приміщенні Волинського краєзнавчого музею (Шопена, 20) відбудеться презентація двотомного видання «Спогадів про Лесю Українку» за участі авторки проєкту та відповідальної редакторки – літературознавиці, дослідниці життя і творчості родини Косачів, Тамари Скрипки. Модератор заходу – доктор філологічних наук Сергій Романов.

У програмі звучатимуть твори улюбленого композитора Лесі Українки Ф. Шопена у виконанні учнів відомого педагога Луцької музичної школи №1, заслуженого працівника культури України Ірини Вадимівни Циганкової.

Усі бажаючі зможуть придбати другий том «Спогадів» з автографом і зі знижкою.

Довідково:
Так склалося, що кілька родичів видатної української письменниці Лесі Українки опинилися у Північній Америці. Вони привезли зі собою і важливі для української історії архіви Лариси Косач. Унікальна колекція зберігається в архівах Українського Вільного університету у Нью-Йорку. Над вивченням та збереженням речей і документів вже чверть століття працює Тамара Скрипка, жінка яку запросила до США племінниця Лесі Українки аби упорядкувати та передати наступним поколінням пам'ять про видатну родичку. Про це у відео Голосу Америки:

«Спогади про Лесю Українку». Том І та ІІ. Авторка проєкту та відповідальна редакторка Тамара Скрипка. Видання Української вільної академії наук у США.

Перший том видання «Спогадів про Лесю Українку» (2017 р.) укладено за принципом родинної ієрархії – нестандартний і застосований вперше у вітчизняній мемуаристиці підхід. Це свого роду зведення фамільного архіву, яке не лише подає живий образ письменниці, а й розповідає історію великого і славного роду Драгоманових-Косачів у його традиціях, духовних цінностях, що передавалися з покоління у покоління. Родинний компендіум матеріалів, суджень і вражень показує особистість поетеси – цілісну, привабливу, представлену в живому історичному контексті громадсько-політичного, культурного життя України, побачену і змальовану в найрізноманітніших ситуаціях і під різними кутами зору – крізь призму сприйняття її рідними і близькими.

Серед тих, чиї голоси звучать у книзі, – мати Лесі Українки Ольга Косач (Олена Пчілка), рідні сестри Ольга Косач-Кривинюк, Ізидора Косач-Борисова, Оксана Косач-Шимановська, чоловік Климент Квітка, брат і сестри у других – Світозар Драгоманов, Лідія Драгоманова-Шишманова, Аріадна Труш, Оксана Драгоманова, братова Наталія Косач, племінниця Євгенія Косач-Мільська, дочка сестри у третіх Олена Садовська, вихованка названих батьків К. Квітки Марія Собіневська-Бешкурова. Головний акцент зроблено на оприлюднення маловідомих або друкованих уперше у повному обсязі (без лакун) спогадів про Лесю Українку.

У книзі подано унікальні фотоматеріали з фондів Музею видатних діячів української культури, Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ та з приватних колекцій.

Другий том видання «Спогадів про Лесю Українку» (2021 р.) укладено з оповідей сучасників письменниці. Під однією обкладинкою зібрано спогади друзів, приятелів, колег і знайомих Лариси Петрівни Косач-Квітки (Лесі Українки), що відтворюють різні періоди її життя. У сув’язі свідчень митців, науковців, журналістів, громадсько-культурних і політичних діячів зафіксовано яскраві миті короткого, скромного й не надто багатого на події земного шляху великої людини. Через досвід і сприйняття сучасників, хоч і з різною мірою об’єктивності, а все ж розкривається характер, громадянська й творча позиція, особисті якості, своєрідність побуту визначальної постаті української культури. Завдяки поданим свідченням увиразнюється історико-літературний процес ранньомодерної доби, зокрема, що особливо прикметно, у специфіці взаємин митця з близьким оточенням і ширшою громадою.

У книзі вміщено праці, які в попередніх (совєтських) виданнях спогадів про Лесю Українки не друкувалися з ідеологічних причин. Передовсім це мемуари політичних еміґрантів – Дмитра і Наталії Дорошенків, В. О’Конор-Вілінської, М. Славінського, О. Моргуна, М. Садиленка, М. Розенбаума.

Кожен авторський матеріал супроводжується належним бібліографічним та історико-філологічним коментарем. Текстову частину книги доповнює ретельно дібрана іконографія, залучена з державних і приватних колекцій.

Переглядів: 307 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz