«  Вересень 2014  »
Головна » 2014 » Вересень » 10 » Музейний вечір-портрет народної артистки України Марії Клименко.

Музейний вечір-портрет народної артистки України Марії Клименко.

10 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет «Її життя – сцена…», приурочений 90-ій річниці від дня народження актриси Волинського обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, народної артистки України Марії Миколаївни Клименко (1924 – 2000), з циклу «Відомі жінки Волині».

У проведенні заходу взяли участь:

- Людмила Приходько, народна артистка України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, актриса Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка;

- Олександр Пуц, заслужений артист України, актор Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка;

- Лариса Гриб, провідний науковий співробітник музею та інші численні гості.

З нагоди пам’ятної дати, працівниками відділу науково-освітньої роботи підготовлено фотовиставку «Її життя – сцена…». Світлини виставки розповідають про творчий шлях талановитої акторки.

Захід відвідали шанувальники театру, учні режисерського факультету Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського та студенти Волинського технікуму національного університету харчових технологій.

Довідка:

Марія Миколаївна Клименко народилася 10 вересня 1924 року в Києві. У 1940 році разом із батьками виїхала на Західну Волинь. Під час Другої світової війни була вивезена на примусові роботи до Німеччини. В 1946 році повернулася до міста Луцька.

Працювала (1946–1959, 1969–1980) у Волинському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка. На сцені Волинського театру вона зіграла свої перші ролі: Таню з драми В.Собка «За другим фронтом», Катрю у п’єсі М.Старицького «Не судилось», Таню в однойменній п'єсі О.Арбузова та інші.

У 1959–1969 рр. працювала у Тернопільському музично-драматичному театрі.

У 1979 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР М.М.Клименко було присвоєно почесне звання народної артистки Української РСР. Померла Марія Клименко 2000 року в Києві.

М.М.Клименко понад усе любила театр, фанатично виконувала свою роботу, творила мистецьку славу Волині.

Переглядів: 614 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0