«  Лютий 2019  »
Головна » 2019 » Лютий » 11 » Митець і місто. Відкриваємо імена: Леся Каспрук

Митець і місто. Відкриваємо імена: Леся Каспрук

80 художніх творів живопису та графіки української художниці та педагога Лесі Каспрук (1943–2015) представлено на художньо-меморіальній виставці у Ківерцівському краєзнавчому музеї.

Першими з доробком волинської мисткині знайомилися учні міської школи-гімназії, керівники районної ради, райдержадміністрації, міської громади, поціновувачі малярського мистецтва.

Заступник директора Волинського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Євгенія Ковальчук, автор наукової концепції виставки розповіла про життєвий шлях Лесі Каспрук.

Народилася Леся Павлівна 27 березня 1943 року в селі Хорохорин Луцького району. Закінчила Луцьку середню школі № 2. Навчалася на відділенні художньої кераміки Львівського училища прикладного мистецтва імені Івана Труша (нині Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша), продовжила навчання на факультеті графіки Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (нині Українська академія друкарства).

Від 1965 до 2003 року її трудова діяльність тісно пов’язана з Волинню. Працювала викладачем рисунка, композиції, історії мистецтва у Луцькій дитячій художній школі, художником-постановником Волинського обласного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, викладачем школи мистецтв та студії образотворчого мистецтва Луцького будинку вчителя.

Про яскраву багатогранну творчу особистість художниці говорили провідний науковий співробітник Художнього музею в Луцьку Тамара Левицька та художник-реставратор Волинського краєзнавчого музею Лариса Обухович, учениця Лесі Каспрук по художній школі.

До речі, саме Лариса Обухович впродовж чотирьох років працювала над реставрацією відомої пам’ятки сакрального мистецтва ХV століття Тростянецької Чудотворної ікони Богородиці Одигітрії.

Леся Каспрук – професіонал, талановита, розумна, інтелігентна, красива й стильна… Вона зрідка брала участь у виставкових проектах, не отримувала державних нагород, проте її любили знайомі, рідні, друзі, ті, кому з радістю дарувала свої роботи. До речі, в музеї є Лесина робота – „Натюрморт з перцем” з колекції народного депутата України Ірини Констанкевич.

Більшість робіт представлених на виставці з родинного архіву Каспруків, передані на експонування Анастасією Каспрук – донькою Лесі Павлівни.

Виставка має синтетичний характер. Роботи мисткині погруповані у виставкові блоки: портрет, натюрморт, пейзаж, ліногравюра та ін. Вони цікаві як її сучасникам, так нинішнім волинянам.

Виставка буде працювати у музеї протягом лютого–березня 2019 року.

Степан Войчик,
старший науковий співробітник Ківерцівського краєзнавчого музею

Переглядів: 377 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0