«  Травень 2017  »
Головна » 2017 » Травень » 23 » Міська атракція у Ніч з Музеєм Луцького братства

Міська атракція у Ніч з Музеєм Луцького братства

18 травня з нагоди професійного свята Музей Луцького братства запросив лучан і гостей міста на театралізоване дійство «Під прицілом Кліо – Луцьке братство».

Музей історії Луцького братства, який є наймолодшим підрозділом Волинського краєзнавчого музею, присвячений волинській мирянській огранізації – регіональному лідеру широкого українського суспільно-культурного руху кінця XVI – XVII ст. Розміщений в кількох келіях Луцького Братського монастиря, у пам’ятці архітектури національного значення.

Через специфічне тісне приміщення масові інсталяції в музеї значно утруднені. Тому, у Міжнародний день музеїв, в рамках загальноєвропейської акції «Ніч музею», музейники вийшли на вулицю і провели зацікавлених лучан місцями яскравих і пізнавальних подій минулого.

Сценарій театралізованого дійства «Під прицілом Кліо – Луцьке братства» розроблявся і втілювався музеєм спільно з викладачами і студентами Східно-Європейського національного університету імені Лесі Українки. У ході акції, як було із задоволенням помічено, учасниками актуального дійства стали не тільки актори-аматори, та, звісно, запрошені лучани, але у вихор вуличного театру були втягнуті й пересічні містяни, які проходили мимо.

Як це було, прозвітуємось фотосесією у виконанні музейного фотографа Леоніда Максимова.

На Ніч з Музеєм лучани йдуть вузенькими вулицями Старого міста

Чернець-ялмужник збирає … вхідну платню на музейну акцію

Міський кликун оголошує сюжетні теми

Вуличний театр розпочинається з процесії «студентів луцького єзуїтського колегіуму», рік 1627