«  Лютий 2019  »
Головна » 2019 » Лютий » 26 » Колодяжненський музей – до 148-ої річниці від дня народження Лесі Українки

Колодяжненський музей – до 148-ої річниці від дня народження Лесі Українки

25 лютого 2019 року у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулися заходи з відзначення дня народження поетеси. До пам'ятника письменниці були покладені квіти. Слово про Лесю Українку сказав настоятель церкви у с. Колодяжне Іван Оринчак, маленька жителька Колодяжного Анастасія Данилюк прочитала вірш Лесі Українки «Вечірня година».

У актовій залі музею був проведений літературно-музичний вечір «Я завдячую тобі, моя мамочко!». Основне завдання його − показати роль матері у становленні Лесі Українки як письменниці. Виступами завідувача музею Ольгою Бойко, ведучих, читців творів Лесі Українки, виконавців музичних творів, постановкою другої дії драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», це було здійснено. У заході взяли участь учні Колодяжненської ЗОШ. Учениця 11 класу Ковельської ЗОШ №1 Таїсія В'юн та першокласниця Колодяжненської ЗОШ Марійка Волох виконали музичну композицію. Учні Ковельської міської гімназії імені Олени Пчілки створили образи «Лісової пісні».

Гостей заходу вітали директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Стасюк та директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.

Під час заходу завідувачу Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ользі Бойко було вручено членський квиток Національної спілки краєзнавців України.

Продовженням святкування 148-ї річниці від дня народження Лесі Українки стало відкриття у виставковій залі музею виставки «Олена Пчілка і Леся Українка в портретах» з колекцій Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, Волинського краєзнавчого музею та Волинської державної обласної наукової універсальної бібліотеки імені Олени Пчілки.

На виставці представлені роботи художників В.Михальської, Л.Іванової, Є.Безніска, М.Рибальченка, П.Сензюка, П.Басанця, Я.Омеляна, В.Чебаника, С.Градзбарга і П.Карца, І.Мікули, Д.Довбошинського, Г.Мороза, О.Хмельовського, І.Дацюк. Глядачі мали змогу оцінити силу майстрів пензля у розкритті духовного, творчого світу великих матері і дочки.

На виставці відбулося нагородження переможців Горохівського районного конкурсу читців, присвяченого 148-й річниці від дня народження Лесі Українки. Церемонію влаштувала Горохівська райдержадміністрація та районний відділ освіти. А найціннішим подарунком для дітей стала поїздка до музею у день народження Лесі Українки.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Переглядів: 404 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0