«  Липень 2021  »
Головна » 2021 » Липень » 5 » Грибок і дірявий дах: маєток Липинського на Волині потребує ремонту (ФОТО, ВІДЕО)

Меморіальний музей В’ячеслава Липинського – українського політичного діяча, історика, соціолога та публіциста, який знаходиться у селі Затурці, потребує ремонту, – розповіла Суспільному завідувачка музею Віра Чопко.

Музей у маєтку функціонує останні 10 років. За цей час його відвідало понад 20 тисяч туристів.

У музеї понад дві тисячі експонатів основного фонду. Ще дві тисячі допоміжного, – каже Віра Чопко. Але вони псуються через діряву покрівлю. 13 років тому будинок Липинських покрили ґонтом – матеріалом у вигляді клинчастих дощок. Гонт зіпсувався і покрівля почала протікати.

«Вода затікає у приміщення, псується стеля у експозиційному залі. Також, коли дуже сильні дощі, то через фундамент, через підвали, вода затікає у приміщення музею», – каже завідувачка. Через вологу стіни на цокольному поверсі вкрилися пліснявою.

Стіни у деяких приміщеннях почали обсипатися, – каже прибиральниця музею Неля Скрипець. Жінка щодня вимітає з кімнат залишки штукатурки та каміння.

Меморіальний музей-садиба В’ячеслава Липинського є відділом Волинського краєзнавчого музею. Його директорка Оксана Важатко розповіла, що протягом 10 років єдиний раз, у 2019-му, Затурцівському музею виділили 200 тисяч гривень.

Зараз музейники працюють над тим, аби подати проєкт ремонту музею у рамках «Програми підтримки секторальної політики». Скільки вартувати ремонт невідомо.

Довідково: Сімейний маєток Липинських будувався у період з 1927 по 1931 роки. Земельна ділянка навколо будинку – 710 га. На території садиби є господарський двір, парк, фруктовий сад та город.

Переглядів: 260 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0