Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Головна » 2015 » Травень » 29 » Європейську архітектурну спадщина у літографіях Наполеона Орди покажуть в обласному музеї
17:06

Європейську архітектурну спадщина у літографіях Наполеона Орди покажуть в обласному музеї

Закрити баннер

   4 червня 2015 року о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Європейська архітектурна спадщина крізь призму творчості Наполеона Орди (1807-1883)».

   Виставка організована Волинським краєзнавчим музеєм, Управлінням туризму та промоції Луцької міської ради спільно з Національним історико-архітектурним заповідником «Кам’янець» (м. Кам’янець-Подільський). Матеріали виставки представлені картографією літературно-мистецької діяльності Наполеона Орди, до яких належать родинні маєтки художника, об’єкти культової архітектури, втрачені об’єкти палацового та оборонного зодчества, зафіксовані художником, об’єкти культової архітектури, реставрація яких відбулася з використанням робіт Наполеона Орди (Андріївська церква в м. Києві, костел Св. Іоанна Предтечі в м. Біла Церква та інші).

   У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігаються літографії Наполеона Орди з зображенням пам’ятних місць України, в т. ч. Волині, Білорусі, Литви, Польщі. Переважна більшість цих пам’яток тепер має інший вигляд, а деякі з них, на жаль, назавжди втрачено, тому малюнки художника часто єдине зображення об’єктів, що є свідками минулих часів. Збірка порівняно невелика, вона налічує 40 літографій. Більшість з них виставляються для огляду вперше.

   Геній належить людству. Наполеона Орду вважають своїм Білорусь, де він народився і похований, Польща, де виходили друком його твори, де жив і помер. Йому належить одна з найбільших літографічних колекцій Східної Європи ХІХ ст., яка налічує понад 1000 рисунків і акварелей (а ще майже стільки ж не збереглося).

Довідка:

   Наполеон Матеуш Тадеуш Орда – білоруський і польський літератор і композитор, музикант, художник, скульптор, педагог. Народився 11 лютого 1807 року в маєтку Вороцевичі Пінського повіту Мінської губернії. Початкову загальну і музичну освіту отримав удома, далі навчався у Свіслоцькій гімназії. 1823 року вступив на фізико-математичний факультет Віленського університету, але завершити навчання йому не судилось.

   Будучи ще студентом, став членом підпільного студентського товариства, створеного 1827 року. За участь у ньому більш як на рік був ув’язнений. Брав участь у Листопадовому повстанні 1830-31 рр. Стрілець корпусу кінної гвардії Литовського полку, Наполеон Орда перейшов на бік повстанців. За мужність, проявлену в боях, нагороджений орденом Польщі, Золотим хрестом ордена «Virtuti Militari», а Російською імперією засуджений до смертної кари. Під чужим іменем змушений тікати за кордон. Унікальні малюнки Наполеона Орди були літографовані Алоїзом Місуровичем у Варшаві, видані власним коштом художника в останній чверті XIX ст. і зібрані в Альбом краєвидів Гродненської, Ковенської, Віленської, Волинської, Подільської, Київської, Вітебської і Могильовської губернії у трьох серіях.

   Помер Наполеон Орда 1883 року у Варшаві.

Переглядів: 781 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz