«  Серпень 2019  »
Головна » 2019 » Серпень » 1 » До Дня пам’яті Лесі Українки

До Дня пам’яті Лесі Українки

1 серпня у Волинському краєзнавчому музею відбулась мистецька акція «Ті вічні пісні, ті єдинії спадки…», приурочена Дню пам’яті Лесі Українки.

Цю трагічну для всіх українців дату ми вшановували так, як того хотіла сама поетеса: не жалобою, а «музикою, що люба за життя».

Центром усього, що відбувалось під час заходу, став представлений увазі відвідувачів безцінний музейний раритет – зошит із записами традиційних українських пісень, зробленими рукою Лесі Українки та її сестри Ольги Косач.

Рукописний зошит, а також його продовження – збірка «Народні мелодії. З голосу Лесі Українки записав і упорядив Климент Квітка». – К., 1917, – дали початок новому проекту Волинського краєзнавчого музею і фольклорного гурту «Зоряниця» Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена (керівник – Олена Богдан). Проект покликаний популяризувати унікальні зразки пісенної спадщини волинян, котрі любовно збирала Лариса Косачівна і котрим присвятила останні місяці свого земного життя.

Гості музею прослухали направду детективну історію надходження зошита-реліквії до наших фондів, яку так цікаво оповіла Наталія Юхимівна Пушкар, головний хранитель музею.

Продовженням стала неповторна музична сторінка – вражаючий виступ юних артистів, учасників «Зоряниці». Звучали прості, щирі і зворушливі мелодії, супроводжувані фаховими коментарями Олени Богдан. Справжнім сюрпризом для музейної публіки стали блискуче відтворені дійства – дитячі та юнацькі ігри, до яких долучились усі бажаючі.

Завершився захід іскрометним народним привітанням «Наша панна хороша», котре виконавці присвятили Наталії Юхимівні Пушкар – адже в цей день вона святкувала свої уродини. Цей музичний імпровізований подарунок, без сумніву, припав до душі іменинниці.

Щиро дякуємо нашим талановитим учасникам і гостям музею. Сподіваємось в майбутньому дивувати прихильників проекту не менш цікавим продовженням!

Організаторка і ведуча – науковий співробітник музею
Людмила Завада

Фото Л. Максимова