Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Головна » 2021 » Грудень » 8 » Діджиталізація волинських музейних скарбів
17:47

Діджиталізація волинських музейних скарбів

Закрити баннер

Питання оцифрування музейних фондів, як ніколи актуальне. Проте цей процес вимагає не лише часу, вміння, техніки, а й фінансування. Важливо, що в сучасних не простих умовах, музеї знаходять додаткове фінансування за рахунок грантів. Для того, щоб більше дізнатись про проєкт, Еспресо.Захід поспілкувався із Оксаною Важатко, директоркою Волинського краєзнавчого музею у Луцьку.

Пані Оксано, розкажіть про проєкт із оцифрування фондів ВКМ? Яка його мета, в рамках якого гранту він буде реалізований?

У липні 2021 року проєкт Волинського краєзнавчого музею «Диджіталізація музейних фондів» переміг у третьому конкурсі інфраструктурних грантів  за програмою House of Europe. Було подано майже 1400 заявок. До фінансування відібрали лише 24 проєкти з усієї України. Окрім музею, серед переможців були ще дві організації з Луцька - ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль» та ГО «Інклюзивні студії». Бюджет проекту становить майже 300 тис грн.

Реалізація проєкту «Діджиталізація музейних колекцій» сприятиме переходу нашої установи на новий рівень у виконанні базових завдань музейної установи. Йдеться про облік, вивчення, збереження, використання та популяризацію культурної спадщини. Коштом гранту планується створити інформаційну систему музею, яка включатиме облікові документи, переведені в електронну форму, та пов’язані з ними оцифровані предмети музейних колекцій. Буде автоматизовано та удосконалено процес обліку, що полегшить роботу як музейних співробітників різних відділів, так і науковців, дослідження яких базуються на музейних фондах. Діджиталізація сприятиме збереженню пам’яток та додатково застрахує суспільство від втрати культурних цінностей, які є загальносвітовим надбанням. Вдасться здійснити дублювання в електронній формі облікових документів та високоякісної фотофіксації самих предметів (зокрема, це допоможе під час реставрації предметів, створення репринтів). Особливу увагу заслуговує 3D-зйомка предметів, яка використовуватиметься в процесі реалізації гранту. Оцифрування також дає додаткові переваги під час організації проектів, здійснення постингу у соціальних мережах та на сайті музею, при використанні мультимедійних технологій у музейній експозиції,  підсилюючи інформативность та атрактивності.

Скільки часу триватиме проєкт, який обсяг матеріалів плануєте оцифрувати?

Проєкт має бути реалізований до 25 грудня 2021 року. Це в частині закупівлі техніки та програмного забезпечення. З 2022 року плануємо розпочати облік нових надходжень через електронну систему обліку. Другим етапом стане введення в базу та оцифрування музейних предметів, які вже зберігаються у наших фондах. А це майже 170 тис. предметів основного фонду, тобто тих, що належать до Державної частини Музейного фонду України,  та приблизно така ж кількість предметів науково-допоміжного фонду. Це набагато складніший процес. Адже мова йде не лише про механічне внесення даних, а про повну своєрідну інвентаризацію наших колекцій.  Інформація про кожен предмет перед тим, як бути внесеною в електронну базу, має бути проаналізована, критично оцінена, звірена з сучасними дослідженнями. Ми вже стикалися з ситуацією, коли атрибуція музейного предмету частково чи повністю не правильна. Ми говоримо про предмети, які надходили до колекцій музею 30, 40, 50 і більше років тому, коли науковці мали набагато менше джерел до пошуку інформації. Маючи набагато ширші можливості, ми маємо інформацію вивірити, доповнити перш ніж вносити в електронну базу. Тож процес повного оцифрування фондів затягнеться на роки.

Чи буде проєкт з оцифрування поштовхом до віртуальних екскурсій стінами ВКМ, чи можливо вже є такі екскурсії чи відеопроєкти?

Зараз на сайті музею ми виставляємо окремі музейні предмети і будемо це робити й надалі. Якщо ви слідкуєте за нашими сторінками у соцмережах та сайтом, то мали змогу бачити, що на сайті є закладка «віртуальний музей» з опціями «онлайн виставки» та «3D експонати». Саме там відвідувач може познайомитись з окремими виставками та експонатами нашого музею. Цією роботою зараз у нас займається Микола Юхимчук.

Чи це перша подібна ініціатива музею з оцифрування, чи вже було щось зроблено?

Якщо ми говоримо про введення системного обліку та оцифрування, то так, це перша спроба.

Хто входить до команди проєкту?

Проєкт підготували у 2019 році і подали на цю ж програму, але він тоді не пройшов відбору. Над написанням проєкту ми працювали разом з Людмилою Мірошниченко-Гусак, Світланою Чибирак, Ігорем Маркусом. В 2020 році Ігор Маркус допрацював проєкт і подав на новий конкурс. Від початку реалізації до проєкту долучилася бухгалтер Наталія Грицюк. Після встановлення техніки, налагодження  програми до роботи включиться відділ фондів на чолі з головним зберігачем Ольгою Корецькою.

Які цікаві експонати вже оцифровані і напевне здивують відвідувачів?

З того що було виставлено на сайті, великий інтерес викликав  дзвіночок «Lady Bell»  (Англія, ХІХ століття, бронза; кімнатний дзвіночок використовувався раніше для виклику прислуги)

Дзвіночок «Lady Bell», Англія, ХІХ століття, бронза. Кімнатний дзвіночок використовувався  для виклику покоївки та  для збору родини за столом. До ВКМ потрапив у 2005 році з Ягодинської митниці

Качинський скарб срібних речей давніх готів V ст. н. е.

Розкажіть, які цікаві виставки та заходи пропонуються відвідувачам в грудні 2021 року?

У грудні ми плануємо відкриття трьох нових виставок різдвяно-новорічної тематики у Волинському краєзнавчому музеї, Художньому музеї та Музеї волинської ікони. Слідкуйте за анонсами.

Тетяна Яцечко-Блаженко та Оксана Важатко

Переглядів: 509 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 Annafara  
Пpиветǃ
Я заметилa, чтo мнoгие пaрни предпoчитaют oбычных девyшек.
Я aплoдиpую мyжчинaм, у кoтоpыx хватило cмелоcти наслaдитьcя любoвью мнoгиx жeнщин и выбрать ту, кoторая, как oн yзнaл, бyдeт его лyчшим дpyгом вo врeмя yхaбиcтoй и cумаcшeдшей дoроги, нaзывaемой жизнью.
Я хoтeла бы быть той пoдрyгoй, a нe пpоcтo cтабильной, надежной и cкyчной домохозяйкoй.
Мне 26 лeт, Aннa, из Чехии, также знаю aнглийский язык.
В любом слyчaе, вы мoжeтe нaйти мoй пpoфиль здecь: http://tripdarlockli.tk/page-96576/

1 Alenafara  
Πривeт!
Я заметилa, чтo мнoгиe пapни прeдпoчитaют обычных дeвушек.
Я аплодиpую мyжчинaм, y котoрыx хвaтилo смелости наcлaдиться любoвью многих женщин и выбpать ту, которaя, кaк он yзнaл, будет eгo лyчшим дpугом во время yхaбистой и сумасшедшей доpоги, назывaемoй жизнью.
Я xотелa бы быть той подрyгой, a не просто cтабильнoй, надeжнoй и скучной дoмохозяйкoй.
Мнe 27 лет, Алена, из Чexии, тaкже знаю aнглийский язык.
В любoм cлyчaе, вы мoжетe нaйти мой профиль здecь: http://paynebone.tk/page-69366/

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz