«  Вересень 2013  »
Головна » 2013 » Вересень » 12 » 17-18 вересня відбудеться польсько-український семінар „Наша спадщина – наші музеї”.

Наша спадщина – наші музеї”.
Польсько-український семінар музеїв регіонів-партнерів Лодзького воєводства.

„Наша спадщина – наші музеї”. Польсько-український семінар регіонів партнерів Лодзького воєводства - це проект, який реалізується Лодзьким воєводством, фінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польща у рамках конкурсу: „Підтримка громадянського виміру та виміру місцевого самоврядування польської закордонної політики”.
17-18 вересня, 2013 року, у Музеї волинської ікони у м. Луцьк України, відбудеться дводенний семінар, у якому візьмуть участь музеєзнавці з Лодзького воєводства, а також Волинської та Вінницької областей України. Зустріч має на меті організацію у майбутньому спільних культурних заходів: виставок, освітніх проектів, обмін діячами мистецтв  та художниками. Почесний патронат над заходом взяли: Генеральний Консул РП у Луцьку Беата Бживчи, воєвода Лодзького воєводства Йоланта Хелмінська, Маршалок Лодзького воєводства Вітольд Стемпєнь, голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук та директор Національного інституту музейництва та охорони колекцій Пьотр Маєвські.
Семінар у Луцьку буде так званою „стартовою зустріччю” – тобто першою зустріччю, яка служитиме презентації музеїв та налагодженню офіційних контактів. Передбачається, що у ньому візьме участь близько тридцяти музеєзнавців з Польщі та України. Від Лодзького воєводства участь у проекті беруть: Музей міста Ловіч, Музей міста Згєжа, Регіональний музей у Радомську та Музей Велюнської землі. Семінар проведуть визначні експерти, рекомендовані Національним інститутом музейництва та охорони колекцій: Пьотр Гураєц – керівник відділу освіти Музею-палацу в Вілянові та Ярослав Гємза – керівник відділу церковного мистецтва замку-музею у Ланьцуті. Тематикою зустрічі є зокрема: реалізація міжнародних проектів, обмін добрими практиками в організації виставок та, що може бути цікавим для обох сторін, питання музейної освіти. У програмі передбачено також презентації, що стосуються конкретних установ з Польщі та України. Більш того, музеєзнавці не з Луцька матимуть можливість побачити найцікавіші колекції Волинського краєзнавчого музею, Музею волинської ікони, Художнього музею у Луцьку, а також відвідати відкритий у 2012 році музей В’ячеслава Липинського у Затурцях.
Проект є першою в історії регіонів Польщі та України подією присвяченою музеєзнавцям. Він спрямований на середовище, котре щоденно підтримує розбудову культурної та історичної своєрідності обох держав. Відкритість музеїв до діалогу та порозуміння може бути важливим кроком на шляху до усунення упереджень та стереотипів, що стосуються української спільноти, пропагування спільної спадщини та запобігання так званій історичній дискримінації.
Підсумком семінару стане електронна публікація, яка буде розміщена в Інтернеті на сторінках regionkultury.pl, lodzkie.pl, а також на порталах українських партнерів. Передбачається продовження співпраці з музеєзнавцями з України у рамках періодичного проведення конференцій директорів та хранителів регіональних музеїв Лодзького воєводства, а також інших заходів, що здійснюватимуться регіональними музеями Лодзького воєводства. Проект презентуватиметься на національних та міжнародних конференціях, присвячених охороні культурної спадщини.

Програма семінару
17-18.09.2013 р.

Музей Волинської ікони
43005, вул. Ярощука, 5, Луцьк, Україна