Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Головна » 2012 » Червень » 22 » Науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею розповіла історію Луцької тюрми та її в'язнів.
14:36

Науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею розповіла історію Луцької тюрми та її в'язнів.

Закрити баннер
Чергова екскурсія в межах проекту «Екскурсоводи у відпустці» була присвячена темі Луцької тюрми і її в’язнів, пам’ять яких волиняни вшановують 23 червня.
Розпочалася екскурсія традиційно о 18 годині, але не у сквері «Зоряний», а в обласному краєзнавчому музеї.
Провела захід Марія Філонюк – науковий співробітник цієї установи, правнучка українського шевченкознавця, учасника національно-визвольного руху і політв'язня Миколи Куделі.
Марія Філонюк ознайомила учасників екскурсії з експозицією «Шевченкова світлиця Миколи Куделі», а також матеріалами з фондів музею про історію Луцької тюрми і її в’язнів. Зокрема, екскурсовод розповіла, що список імен викарбуваних на стелі пам’яті в’язнів завдяки роботі працівників музею можна поповнити, принаймні, трьома десятками нових прізвищ.
На думку Марії Філонюк, поки влада мало дбає про увіковічення пам’яті в’язнів Луцької тюрми, адже тут можна було б створити цілий меморіальний комплекс. Мріє науковець і про те, що в Луцьку з’явиться музей політв’язнів. Наразі ж визнає, домовитися з духовенством навіть про те, щоб екскурсанти могли потрапити всередину приміщення колишньої тюрми, де зараз розташований Замковий монастир Різдва Христового, не вдалося.
Екскурсовод також скаржилася на те, що на Меморіалі вічної слави, яким екскурсія рушила до Старого міста, чомусь не знайшлося місця для поховань місцевих політв’язнів. «Тут є поховання поляків, євреїв й радянські, але не знайшлося місця українцям» – зауважила Марія Філонюк. Щоправда, констатувала, що влада дбає про впорядкування території Меморіалу, постійно оновлюючи його.
По дорозі до Театрального майдану екскурсовод розповіла про історію приміщення головного корпусу ВНУ імені Лесі Українки та привернула увагу екскурсантів до музею Волинської ікони, який, на її переконання, слід обов’язково відвідати.
Коли екскурсанти дійшли до Театрального майдану, почалася злива. Втім, вона не зупинила подорожувальників, вирішено було рухатися далі – до Старого міста, де й завершилася екскурсія.
Як повідомила організатор дійства, директор комунального підприємства «Центр туристичної інформації та послуг» Ліна Остапчук, наступна екскурсія запланована на п’ятницю, 29 червня. Проведе захід історик і краєзнавець Петро Троневич. Він покаже й розповість усім охочим про історію тієї частини Луцька, що зветься Старе місто.
Нагадаємо, проект «Екскурсоводи у відпустці» триватиме впродовж літа. Щоп’ятниці о 18.00 розпочинатимуться тематичні безплатні екскурсії з відомими людьми міста. Серед почесних екскурсоводів – історики, краєзнавці, а також музиканти, письменники, актори, журналісти, громадські діячі.
 
Джерело: сайт Волинські новини, 23.06.2012
Переглядів: 605 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz