Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Підрозділи ВКМ

Закрити баннер
Закрити баннер
22 серпня 2011 року в селі Затурці Локачинського району урочисто відкрито меморіальний музей В’ячеслава Липинського. У родинному будинку садиби Ліпінських створено єдиний в Україні і світі музей відомого історика, політолога і державного діяча початку ХХ століття, уродженця Волині В’ячеслава Липинського.
Ім’я видатного земляка тривалий час замовчувалось і було мало відоме в Україні. 10 червня 1990 року майже через 60 років по його смерті було впорядковано територію католицького цвинтаря в Затурцях та відновлено могилу В’ячеслава Липинського. В українській пресі з’явились перші публікації про Великого Українця, громадськість підняла питання про охорону пам’ятних місць, пов’язаних з його іменем та створення меморіального музею.
29 травня 1995 року Волинським обласним управлінням культури було видано наказ про організацію в колишній садибі Ліпінських в с. Затурці меморіального музею В’ячеслава Липинського, відділу Волинського краєзнавчого музею. Розпочались ремонтно-реставраційні роботи по відновленню двоповерхової будівлі 30-х років ХХ століття та пристосування її під музей. Науковці музею налагодили стосунки з родичами В.Липинського у Польщі, зав’язали листування з Президентом Східно-Європейського дослідного інституту імені В. К. Липинського у США, зібрали значну кількість експонатів.
Унікальну колекцію особистих речей та документів В’ячеслава Липинського та його родини вдалося сформувати завдяки його доньці Єві Ліпінській-Сендзеловській з Лондона, племінникам Яну і Казиміру з Кракова та Єжи Ліпінським з Гданська. Для майбутнього музею було передано біля 200 експонатів, серед них: документи, листівки, фото, особисті речі. До особливо цінних пам’яток належать першодруки творів, особисті документи В.Липинського (атестат зрілості, 1902 рік; Послужний список 1918 року; Уповноважуюча грамота уряду Української держави 1918 року за підписом гетьмана Павла Скоропадського), оригінали портретів Марії і Станіслава Ліпінських. Колекція ділиться на шість тематичних частин: „Володимир Ліпінський і родина”, „Казимір Ліпінський і родина”, „Село Затурці”, „Маєток Ліпінських у Затурцях”, „Станіслав Ліпінський і родина”. 
Згідно наукової концепції музей має чотири експозиційні, виставковий і конференц зали. Експозиція музею розкриває історико-етнографічне тло середовища, в якому жила родина Ліпінських у Затурцях на Волині, родовід, господарський та селекційний доробок родини; життєвий шлях В’ячеслава Липинського; його громадсько-політичну, державну та наукову діяльність. Відтворено фрагменти інтер’єрів будинку „Кабінет Станіслава Ліпінського”, „Вітальня”, „Кабінет В’ячеслава Липинського”. Експозиція охоплює хронологічний період тривалістю 100 років – з 1839 по 1939 роки.
У план реконструкції садиби входить й відновлення зеленої архітектури колись прекрасного парку – одного з небагатьох, що збереглися на Волині до наших часів.
Відстань від Луцька – 28 км автошляху Луцьк – Володимир; рейсові автобуси курсують щодня із автовокзалів Луцька та Володимира-Волинського.
Віртуальна екскурсія Затурцівським меморіальним музеєм В’ячеслава Липинського тут.
 
 
Адреса: 44523, Волинська обл., Володимир-Волинський р-н, с. Затурці, вул. 1 Травня, 75.
Тел.: (03374) 9-73-84.
Е-mail: musza@ukr.net
Музей працює з 9.00 до 17.00 год.

Вихідні дні - понеділок, вівторок.
Вхідна плата: для учнів, студентів, пенсіонерів - 20,00 грн.; для дорослих - 40,00 грн.

Екскурсійне обслуговування (група до 30 осіб, 45 хв.): для учнів, студентів, пенсіонерів - 100,00 грн.; для дорослих - 200,00 грн.

Вхідна плата на стаціонарні виставки:
а) прирівняна до вхідної плати в музей (за кожну виставку окремо);
б) на окремі виставки при значних затратах та унікальності вхідна плата встановлюється окремим наказом.

Музей відвідують безкоштовно: учасники АТО та операції Об’єднаних сил; діти учасників бойових дій на Сході; сім’ї загиблих учасників ООС (АТО); діти-сироти та супроводжуючи їх особи; особи з інвалідністю (І-ої групи з одним супроводжуючим); діти дошкільного віку; діти, позбавлені батьківського піклування; солдати, матроси строкової служби, військові ліцеїсти і курсанти; учасники і ветерани Другої світової війни та прирівняні до них громадяни; учасники ліквідації Чорнобильської аварії; співробітники музеїв; Герої України; багатодітні родини; особи, які відвідують музей з метою забезпечення професійних потреб; особи, які відвідують музей з метою промоції і партнерської підтримки; представники засобів масової інформації (за пред’явленням документів, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян).

 


 
Завідувачка: Чопко Віра Юріївна
Категорія: Підрозділи ВКМ | Додав: administrator (29.04.2012) | ОПИС ЗНАКІВ |
Переглядів: 3961 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz