Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Підрозділи ВКМ

Закрити баннер
Закрити баннер
      Музей української поетеси Лесі Українки у с.Колодяжному Ковельського району відкритий 10 липня 1949 року в садибі, придбаній її батьком П.А.Косачем у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. У Колодяжному вона написала багато поетичних творів, які увійшли до скарбниці української та світової літератури.
З 1963 року музей став філіалом Волинського краєзнавчого музею. Нині площа музею становить: загальна – 830 кв.м., експозиційна – 471 кв.м., прилеглої території – садиба 1,2 га, лісопарк – 6,5 га.
У музеї діє повноцінна, науково-обгрунтована експозиція, яка розкриває життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної, і розміщена у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: Лесиному будиночку – „Білому”, побудованому у 1890 році для старших дітей як літературне шале-флігель, і батьківському будинку – „Сірому”, спорудженому Петром Косачем, батьком поетеси у 1896 році. Меморіальні будинки є пам’ятками історії, в них відтворено обстановку, яка була при житті Лесі Українки. Літературна експозиція розміщена в спеціальному приміщенні, побудованому у 1980 році. У літературному музеї в чотирьох експозиційних залах зібрані документальні матеріали та експонати, які розповідають про життя і творчість Лесі Українки.
В 2004 році відкрито сектор музею – монографічну експозицію „Музей „Лісової пісні” в урочищі Нечімному біля с.Скулин в 17 км. від с.Колодяжне.
Колекція музею нараховує понад 6 тис. музейних предметів основного фонду, у тому числі – меморіальні, що є безцінними для історії та культури українського народу.
На території садиби в глибині саду встановлено бронзове погруддя Лесі Українки (скульптор В.Сколоздра). За садибою – лісопарк, посаджений на честь 100-річчя від дня народження письменниці, та криниця – Лесин кадуб. Працівники літературно-меморіального музею проводять значну пошукову, науково-дослідницьку, збиральницьку та науково-освітню роботу. Підтримують тісні зв’язки з українською діаспорою у Канаді та США.
 

 

 
Адреса: 45061, Волинська обл., Ковельський р-н, с. Колодяжне, вул. Лесі Українки, 53.
Тел./факс: (03352) 9-02-24.
Е-mail: klmmlu@ukr.net
Музей працює з 9:00 до 17:00 год.
Вихідні дні: понеділок, вівторок.
Три об’єкти: меморіальні будинки та літературна експозиція оплачуються окремо. Повна екскурсія – 2 екскурсійні години.
Вхідна плата: для учнів, студентів, пенсіонерів - 30,00 грн.; для дорослих - 60,00 грн.
Екскурсійне забезпечення (група до 30 осіб, 45 хв.): для учнів, студентів, пенсіонерів - 150,00 грн.; для дорослих - 300,00 грн.
Вхідна плата на виставки: для учнів, студентів, пенсіонерів - 30,00 грн.; для дорослих - 60,00 грн.
 
Музей відвідують безкоштовно: учасники АТО та операції Об’єднаних сил; діти учасників бойових дій на Сході; сім’ї загиблих учасників ООС (АТО); діти-сироти та супроводжуючи їх особи; особи з інвалідністю (І-ої групи з одним супроводжуючим); діти дошкільного віку; діти, позбавлені батьківського піклування; солдати, матроси строкової служби, військові ліцеїсти і курсанти; учасники і ветерани Другої світової війни та прирівняні до них громадяни; учасники ліквідації Чорнобильської аварії; співробітники музеїв; Герої України; багатодітні родини; особи, які відвідують музей з метою забезпечення професійних потреб; особи, які відвідують музей з метою промоції і партнерської підтримки; представники засобів масової інформації (за пред’явленням документів, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян).
 
Завідувачка музею: Бойко Ольга Петрівна.
Категорія: Підрозділи ВКМ | Додав: administrator (30.04.2012) | ОПИС ЗНАКІВ |
Переглядів: 4727 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz