«  Лютий 2013  »
Головна » 2013 » Лютий » 19 » Зустріч з вишивальницею Оксаною Пузняк у Волинському краєзнавчому музеї.

Зустріч з вишивальницею Оксаною Пузняк у Волинському краєзнавчому музеї.

У Волинському краєзнавчому музеї діє виставка „Обереги милосердя”, приурочена 90-ій річниці від дня народження заслуженого майстра народної творчості України Надії Гаврилівни Горлицької.
У 80-х роках ХХ століття пані Надія разом з однодумцями відроджували волинську техніку „занизування” і поширювали традиції вишивального мистецтва нашого краю.
Сьогодні в цьому руслі продовжує працювати Оксана Михайлівна Пузняк. Навчалася основ майстриня у своєї мами – знаної вишивальниці Мирослави Кузьмівни Тимощук. Опановувала тонкощі цього мистецтва і у волинських майстринь Ольги Ольхової, Надії Горлицької, Марії Чорної.
19 лютого 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї на виставці „Обереги милосердя” відбулася зустріч з Оксаною Пузняк. З нею спілкувалися студенти 12 та 14 груп Волинського технікуму Національного університету харчових технологій, які опановують спеціальності кравчині й вишивальниці.
Оксана Михайлівна – кандидат біологічних наук, працює на Волинській державній сільськогосподарській дослідній станції (селище Рокині), виконує обов’язки заступника директора з наукової роботи. Свій вільний час присвячує родині й улюбленій справі – вишивці. Вона володіє різними вишивальними техніками, створює рушники, серветки, сорочки, блузи. Бере активну участь в конкурсах, фестивалях, ярмарках. Оксана Михайлівна є ініціатором створення „Світлиці”, діючого музею при Рокинівській селищній громаді, в якому не тільки експонуються пам’ятки народної культури Волині, а й навчають відвідувачів вишивці.
На зустрічі Оксана Пузняк розповіла студентам про своє захоплення, творчі здобутки. Показала як оздоблюється „занизуванням” жіноча сорочка, як добирається візерунок до рушника. Ознайомила присутніх зі своїми вишиваними роботами, вказала їх основні орнаментальні мотиви та символіку. А найбільш допитливі студенти, під керівництвом майстра, спробували опанувати основи вишивки технікою „занизування”.
Вишивальниця є членом Спілки майстрів народного мистецтва України. У 2004 році удостоєна обласної мистецької премії імені Агатангела Кримського.
Людмила Мірошниченко-Гусак

Фото Л.Максимова