«  Квітень 2017  »
Головна » 2017 » Квітень » 25 » Захід, присвячений 100-річчю від дня народження Олега Штуля, відбувся у Ратнівському районі

20 квітня у загальноосвітній школі І–ІІІ ступеня с. Заліси Ратнівського району провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек презентував свою книгу «Олег Штуль у боротьбі за Україну», яка була видана «Літописом УПА» у 2013 році.

Час і місце презентації було вибрано невипадково. Адже цьогоріч виповнюється 100 років від дня народження голови проводу ОУН Олега Штуля (1917–1977). У с. Заліси родина Штулів проживала тривалий період часу, більше того на місцевому кладовищі похована Антоніна Штуль – мати Олега Штуля.

Богдан Зек розповів учням чому він почав вивчати постать Олега Штуля, власне про свою роботу над книгою. Автор зауважив, що нинішнє приміщення школи знаходиться на тому ж місці, де свого часу стояв будинок Штулів. Родину відвідували представники української інтелектуальної еліти того часу, зокрема поетеса Олена Теліга.

Історик Богдан Зек давав відповіді на запитання, акцентував увагу присутніх на тому, що с. Заліси має багату історію, якою обов’язково треба пишатись, закликав учнів вивчати минуле рідного краю.

На заході виступили також директор Кортеліського історичного музею Микола Михалевич, редактор газети «Ратнівщина» Дмитро Мороз, сільський голова Заліс Віктор Корецький.

Після презентації, учасники заходу відвідали місцевий цвинтар і поклали вінок на могилу Антоніни Штуль.

Переглядів: 596 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0