«  Грудень 2012  »
Головна » 2012 » Грудень » 12 » Волинському краєзнавчому музеї відбулася Волинська обласна науково-практична конференція „Музейна педагогіка. Теорія і практика”.

12 грудня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася Волинська обласна науково-практична конференція „Музейна педагогіка. Теорія і практика” (програма конференції тут).
Конференція була організована Волинським краєзнавчим музеєм, Управлінням культури і туризму Волинської облдержадміністрації, Управлінням освіти Луцької міської ради, Обласним центром туризму, спорту та екскурсій, Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців.
Метою конференції було ознайомлення учасників з напрямками та перспективами розвитку музейної педагогіки, а також з тематикою і шляхами реалізації програми „Музей – школі”.
В роботі конференції взяли участь викладачі та студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки; наукові співробітники Волинського краєзнавчого музею та його відділів, працівники Управління освіти Луцької міської ради та Обласного центру туризму, спорту та екскурсій, члени Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
На конференцію були запрошені вчителі-предметники навчальних закладів, викладачі та студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, музейні працівники.
Під час конференції були розглянуті теми: „Музейна педагогіка”, „Комплексна програма „Музей – школі”, „Розвиток шкільного музейництва”, „Музейні експозиції у вивченні історії, літератури, природи рідного краю, біології, географії, волинезнавства, образотворчого мистецтва”, „Реалізація соціальних функцій музею в роботі зі школярами”, „Співпраця музею і освітніх закладів”, „Діяльність шкільних музеїв” та ін.
У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігається понад 140 тис. експонатів основного фонду, які репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво волинського краю. Музей має багату колекцію природничих матеріалів, колекції геологічних мінералів, рослин, тварин. Історія Волині з найдавніших часів і до сьогодні представлена унікальними пам'ятками археологічної збірки, нумізматичної колекції, етнографічними матеріалами, писемними документами, зразками сакрального мистецтва (іконопису, сніцарства, металопластики, ковальства, шитва). Музей має багату збірку народно-ужиткового мистецтва: вироби ткацтва і вишивки, зразки волинського народного костюму.
Саме ці колекції є хорошою базою для навчання учнів та на допомогу вчителям. Музей шукає нові шляхи залучення молоді до вивчення минувшини та сьогодення нашого краю.

Фото Л.Максимова
Переглядів: 578 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1