«  Квітень 2014  »
Головна » 2014 » Квітень » 28 » Визначено переможців ХХ обласного конкурсу „Волинська писанка третього тисячоліття”.

До Великодня у Волинському краєзнавчому музеї щорічно проходить обласний конкурс „Волинська писанка третього тисячоліття”, започаткований у 1993 році. Його метою є розвиток писанкарства у краї, дослідження великодньої звичаєвості та обрядовості, заохочення професійного зростання учасників конкурсу, популяризація творчості писанкарів, поповнення фондової колекції писанок Волинського краєзнавчого музею.

Цьогоріч учасниками Двадцятого обласного конкурсу стало 54 писанкарі, які представили для огляду журі та відвідувачів музею 263 роботи. Майстри з Луцька, Ківерець, Володимира-Волинського, Нововолинська, сіл Луцького, Маневицького, Старовижівського, Турійського, Камінь-Каширського районів подали писанки виконані в традиційній і творчій манерах, з використанням природних і хімічних барвників.

Вперше участь у конкурсі взяла майстер з м.Олександрія Кіровоградської області Ірина Міхалєвіч. Вона відтворила на шкаралупах курячих яєць візерунки „дубовий листочок”, „сварга”, „хвилька” за колекцією писанок зібраною Ольгою Косач на Волині, пофарбувавши їх у відварі ягід чорниці.

Журі Двадцятого обласного конкурсу „Волинська писанка третього тисячоліття”, відзначивши високий рівень виконання писанок, творчі підходи та використання традиційної орнаментики, визначило переможців. Ними стали:

• Федорків Дар’я – жителька м. Луцька (І місце);
  • Нікітіч Ірина ‒ викладач класу образотворчого мистецтва Маяківської дитячої музичної школи (ІІ місце);
  • Міхалєвіч Ірина – керівник гуртка Центру дитячо-юнацької творчості м.Олександрія Кіровоградської обл. (ІІ місце);
  • Шуляк Світлана – викладач відділу образотворчого мистецтва Маяківської дитячої музичної школи (ІІІ місце);
  • Грубець Аліна – учениця Луцької дитячої художньої школи (ІІІ місце);
  • Булік Оксана – провідний технолог ПАТ «Луцьк Фудз» (ІІІ місце).

Почесною нагородою призом і дипломом імені Модеста Левицького вирішено нагородити Войтович Руслану, керівника гуртка декоративно-прикладного мистецтва Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Луцьк – за високий рівень художнього розпису та популяризацію писанкарства на Волині.

За активну участь у конкурсі та майстерне виконання писанок відзначити подяками і цінними подарунками у п’яти номінаціях таких учасників:

• Дембровську Лесю ‒ викладача образотворчого мистецтва Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А.Ю.Кримського в номінації „Писанкові барви ”;
  • Павлюк Наталію – жительку с. Комарове Маневицького району в номінації «Волинські візерунки»;
  • Савчук Анастасію – ученицю Луцької дитячої художньої школи в номінації «Оригінальне композиційне вирішення»;
  • Павлович Ірину – керівника гуртків Старовижівського будинку школяра в номінації «Творчий підхід»;
  • Бабійчук Руслану – студентку Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю.Кримського в номінації «Майстерне виконання писанки».

В І Т А Є М О    П Е Р Е М О Ж Ц І В !

Переглядів: 1115 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/3