«  Вересень 2017  »
Головна » 2017 » Вересень » 4 » Виставка «Прапори українських революцій: 1917–2017 рр.» (ФОТО, ВІДЕО)

Виставка «Прапори українських революцій: 1917–2017 рр.» (ФОТО, ВІДЕО)

У Волинському краєзнавчому музеї експонується виставка «Прапори українських революцій: 1917–2017 рр.».

На виставці представлені прапори усіх українських революцій новітньої доби. Зокрема, прапор військово-морських сил УНР, який у 1918 році став першим офіційно затвердженим синьо-жовтим стягом періоду Української революції (1917–1921); оригінальне червоно-чорне знамено ОУН (революційної, або «бандерівської»), пошите українськими повстанцями на Волині у 1942 році; синьо-жовті прапори (деякі, з цитатами із поезій Тараса Шевченка і Лесі Українки), які використовувалися НРУ під час мітингів 1989–1991 років і Революції на граніті 1990 року.

Є на виставці і буквально опалений революційною боротьбою синьо-жовтий прапор: його в 1991 році у Луцьку підпалили прорадянськи налаштовані особи. А ще – вивішено стяг «Так!» Помаранчевої революції (2004), синьо-жовтий прапор Революції гідності (2013–2014), на якому поєднана символіка України і ЄС та синьо-жовте знамено із зони бойових дій на сході України (2014–2017), на якому залишили свої підписи солдати з Волині. Також, на виставці представлена колекція Волинського краєзнавчого музею з монет, нагрудних знаків і значків, в основі дизайну яких використано зображення різних українських прапорів.

Варто відзначити, що деякі раритетні українські прапори нині також розміщені на музейних виставках «Волинь в Українській революції 1917–1921 років», «Герої не вмирають! Пам’яті Небесної сотні» та «Неоголошена війна. Волинський рахунок». У ході екскурсій науковці відділу новітньої історії готові додатково представити і розповісти про них відвідувачам. Наприклад, про блакитний із золотою (жовтою) тамгою національний прапор кримських татар, під яким вони нині борються у Криму проти путінського окупаційного режиму тощо.

Виставка «Прапори українських революцій: 1917–2017 рр.» працюватиме у дні роботи Волинського краєзнавчого музею до Дня захисника України 14 жовтня 2017 року й буде пізнавальною як широкій громадськості, так і школярам та студентам нашого краю.

Відео Національна суспільна телерадіокомпанія України * Волинська регіональна дирекція:

Переглядів: 491 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0