«  Серпень 2014  »
Головна » 2014 » Серпень » 21 » В обласному музеї відкрито виставку „Герої не вмирають!” (ФОТО, ВІДЕО).

В обласному музеї відкрито виставку „Герої не вмирають!” (ФОТО, ВІДЕО).

21 серпня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Герої не вмирають!», яка присвячена 23-ій річниці Незалежності України та пам’яті Небесної Сотні.

Основою виставки стали експонати, що пов’язані з подіями зими 2013-2014 року в Україні. А саме починаючи з мирних мітингів у листопаді 2013 року, коли сотні українців, в тому числі волинян, виявили свій протест проти зміни курсу на євроінтеграцію тодішнього Президента Януковича.

Увазі відвідувачів було представлено речі з Луцького майдану (плакати, агітаційні матеріали, фото, особисті речі протестувальників). Найбільш цінними експонатами є речі з Київського Майдану: палиці, щити, уламки бруківки, протигази, шоломи убитих протестувальників, бойові прапори, гільзи. Також залу експозиції прикрашає піаніно родини Наїдків, яке стало у ті буремні події символом Луцького Майдану.

Окрема частина виставки розповідає про волинян, які загинули 20 лютого на вул. Інститутській у Києві. Завершальні стенди розкривають події російської анексії Криму та реакцію українців на путінську агресію в Донбасі. Чималу кількість експонатів передали безпосередні учасники подій, музейні волонтери та працівники, які створили фонд унікальних раритетів і реліквій, які в майбутньому можуть стати основою музею Євромайдану на Волині.

На відкритті виставки були присутні родичі загиблих на Майдані волинян: Василя Мойсея та Івана Тарасюка. Також виставку відвідала група журналістів із Сходу та Півдня України. Після відкриття усі мали змогу поспілкуватися та ще раз згадати усіх, хто загинув за нашу свободу.

Події зими 2013-2014 років стали переломним моментом в історії української держави. Революція Гідності – це нова сторінка боротьби за незалежність і обов’язком кожного з нас є пам’ятати усіх борців за волю України.

Слава Україні! Героям Слава!

Валентина Машлай,

завідувач відділу новітньої історії