«  Квітень 2017  »
Головна » 2017 » Квітень » 11 » В обласному музеї проведено конкурс з писанкарства та розгорнуто виставку робіт його учасників

Волинський краєзнавчий музей запрошує
19 квітня 2017 року о 12 год.
на підбиття підсумків та нагородження переможців
Двадцять третього обласного конкурсу
«Волинська писанка ІІІ тисячоліття»

Адреса: м. Луцьк, вул. Шопена, 20
тел. для довідок: 23-24-58, 24-56-19

З 7 квітня 2017 року у виставковій залі Волинського краєзнавчого музею демонструється виставка робіт учасників Двадцять третього обласного конкурсу «Волинська писанка ІІІ тисячоліття».

Цього року на конкурс подали роботи 79 писанкарів з різних районів Волинської області. Серед учасників – вихованці Ратнівської й Горохівської музичних шкіл, гуртка «Умілі ручки» будинку культури с. Ростань Шацького району, гуртка «Образотворче мистецтво» Обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Луцьк), учні Володимир-Волинської дитячої художньої школи, Луцької гімназії № 14 імені В. Сухомлинського.

Різноманітні писанки створено студентами Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені Агатангела Кримського (керівники Леся Мартинюк, Оксана Білик, Валентина Залуніна) та Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського (керівник Софія Пасюк). Природні барвники використали для створення великодніх писанок студенти І курсу кафедри дизайну Луцького технічного університету (керівник Анна Дідух).

Впродовж багатьох років на конкурс подають писанки Леся Мартинюк й Оксана Білик (Володимир-Волинський), Маргарита Соложук (Нововолинськ), Наталія Павлюк (Комарове Маневицького району), Ірина Павлович (Седлище Старовижівського району), Катерина Кримковська, Дар’я Федорків, Ольга Жалай (Луцьк), Лілія Олексюк (Овлочин Турійського району).

Продовжують писанкарські традиції краю Володимир Шилінговський і Василина Троцюк – нині студенти Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Т. Шевченка, Богдана Місюк – викладач художньої студії «Барва», Юлія Мелесик – вчитель Локачинської школи-гімназії.

Активно долучилися до конкурсу працівники Камінь-Каширського й Маневицького краєзнавчих музеїв.

На виставці демонструються також писанки Ірини Михалевич з м. Олександрії відтворені за зразками, що увійшли до альбому «Український народний орнамент: вишивки, тканини, писанки» Ольги Косач (Київ, 1876 р.). Для їх фарбування майстриня використала заморожені чорниці, червоні пелюстки цезальпінії, засушену ромашку.

Першими відвідувачами виставки стали вчителі образотворчого мистецтва шкіл Волинської області та учні Луцької школи №15.

Переглядів: 925 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0