«  Травень 2016  »
Головна » 2016 » Травень » 12 » В обласному музеї презентовано вишитий «Кобзар» Тараса Шевченка (ФОТО, ВІДЕО)

В обласному музеї презентовано вишитий «Кобзар» Тараса Шевченка (ФОТО, ВІДЕО)

У Шевченківській світлиці Миколи Куделі Волинського краєзнавчого музею було презентовано унікальну книгу – вишитий «Кобзар» Тараса Шевченка, виконаний рівненською майстринею Оленою Анатоліївною Медведєвою.

Українська вишивка – це «молитва без слів». Тому поява вишитого «Кобзаря» є даниною святій народній пам’яті українського генія і самому мистецтву вишивки, яке жило і плекалося на нашій землі.

Ідея створити такий своєрідний «Кобзар» народилася на Рівненській землі, дорогами якої пройшов Тарас Шевченко восени 1846 року, коли добирався до Почаївської лаври. На землі, де свято і щиро шанують Шевченкове слово, де створено Пересопницьке Євангеліє і надруковано Острозьку Біблію, де весна починається з Шевченка.

За основу цього проекту було взято перше видання «Кобзаря» 1840 року. Видання, з якого почався шлях Шевченкового слова до читача.

За допомогою техніки вишивки (стебнівки) відтворено тексти восьми (без скорочень) поетичних творів: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч». Біля назв творів подано авторські присвяти.

Вишиті тексти «Кобзаря» доповнено ілюстраціями. Так відтворено шість малярських творів самого Тараса Шевченка, які належать до періоду його ранньої творчості.

Уся робота – повністю ручна: друковані шрифти вишиті стебнівкою, а Шевченкові картини – хрестиком.

У презентації вишитого «Кобзаря» взяли участь рівненська майстриня Олена Анатоліївна Медведєва – автор вишитого «Кобзаря», Олена Михайлівна Пузняк – волинська вишивальниця, неодноразовий лауреат Всеукраїнської виставки народного мистецтва та Міжнародних фестивалів фольклору, член волинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної мистецької премії імені Йова Кондзелевича, Людмила Мірошниченко-Гусак – завідувач відділу етнографії та народних промислів Волині Волинського краєзнавчого музею, та Марія Філонюк – старший науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею.

Гостями заходу були студенти-вишивальниці Волинського коледжу Національного університету харчових технологій, жителі та гості міста.

Фото Л. Максимова

Відео ДП «Телерадіокомпанія «Аверс»:

Переглядів: 637 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0