«  Жовтень 2015  »
Головна » 2015 » Жовтень » 20 » В обласному музеї презентовано науково-популярне видання «ВОЛИНСЬКИЙ ПАНТЕОН: СХІД–2014»

20 жовтня 2015 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася презентація другого, виправленого і доповненого науково-популярного видання членів Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України доктора історичних наук, професора Дем’янюка Олександра Йосиповича, заслуженого працівника культури України Гулька Геннадія Яковича «Волинський пантеон: Схід–2014».

Цей захід зібрав науковців вишів Луцька, музейних і бібліотечних працівників, краєзнавців, які цікавляться проблемами новітньої історії Волинського краю, зокрема, участі волинян у бойових діях на Сході України.

Презентовано науково-популярне видання, в якому зібрано відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України у 2014 р. Автори намагалися опрацювати й максимально об’єктивно подати зібраний ними матеріал, що, на їх думку, стало незначною краплиною в увічненні пам’яті новітніх Героїв Української держави.

О. Дем’янюк і Г. Гулько, не відступаючи від змісту повідомлень у попередньому виданні, дещо змінили акценти інформаційного навантаження книги. Нині за основу взяті документальні відомості про життя й загибель волинян, зазначені використані джерела, які покликані стати орієнтиром майбутнім дослідникам цієї проблеми.

Розпочав презентацію другого видання директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Він вказав на складність наукового пошуку авторів дослідження, визначив пріоритетні напрями презентованого видання, зупинився на ключових моментах книги.

Співавтор праці Олександр Дем’янюк головну увагу зосередив на особливостях роботи над виданням, аналізі наукових методів дослідження, поставлених завданнях і шляхах їх вирішення, отриманих результатах, аналітико-статистичних відомостях наприкінці книги.

Співавтор видання Геннадій Гулько розповів про героїчні вчинки загиблих волинян. Він зазначив, що хоче аби ця книга послужила благородній справі – збереженню світлої пам’яті загиблих українських солдатів і офіцерів, які поклали своє життя на олтар свободи та цілісності України

Виступаючи під час обговорення книги, кандидат історичних наук, доцент Олена Бундак висловила своє бачення досліджуваної проблеми, визначила місце поданого тут матеріалу у навчальному процесі, наголосила на важливості науково-педагогічної значимості проведеного авторами дослідження.

Кандидат історичних наук, професор Геннадій Бондаренко висловив припущення, що друге видання книги стане ще однією сторінкою в об’єктивному висвітленні подій на Сході України, участі волинян у захисті своєї землі, своєї родини й слугуватиме важливим уроком військово-патріотичного виховання.

В обговоренні науково-популярного видання «Волинський пантеон: Схід–2014» прийняли участь присутні історики, краєзнавці.

Переглядів: 524 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0