Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Головна » 2018 » Березень » 28 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Великодня
21:21

У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Великодня

Закрити баннер

26 березня 2018 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Великдень» та розпочато заняття в школі писанкарства «Чарівний писачок».

До уваги відвідувачів представлена підбірка світлин, які відображають сучасні традиції святкування Великодня, зокрема головні атрибути, різних країн світу. Так, характерною особливістю німців є прикрашання великодніми яйцями дерев, криниць, фонтанів; велика кількість шоколадних яєць – особливість італійців; влаштування масових змагань з писанками біля президентського палацу – улюблена розвага в США, пошанування природи – важлива складова свята у датчан та інших народів тощо. Здавна важливим атрибутом Великодня для більшості європейських народів, зокрема й українців, є писанка. Однак не всі нині до свята створюють писанки та дотримуються давніх традицій їх орнаментування. В українців писанкарське мистецтво не лише збереглося, а й стало сьогодні важливим атрибутом свята і народним символом України. То ж на виставці демонструється понад триста писанок волинських майстрів-писанкарів з різних районів області, що стали учасниками Двадцять четвертого конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття».

На виставці представлені сувенірні писанки та глиняні моделі писанок, створені луцькими майстрами-гончарями Анатолієм Філозофом, Сергієм Столяруком, Жанною Миляшкевич, Віктором Дудкою, а також учнями Луцької художньої школи та вихованцями гуртка народних ремесел Баївської ЗОШ І-ІІІ ст., які вражають своїм різноманіттям.

В контексті виставки представлена колекція одягу «Трипільські спогади», викладача Нетішинської міської художньої школи Тетяни Погуральської, розроблена майстринею за мотивами трипільських символів, що використовуються і в писанковому розписі.

Учасниками відкриття виставки стали учні 5-Г класу Луцької ЗОШ № 10, які не лише ознайомилися з сучасними традиціями святкування Великодня, а й вивчали технологію створення традиційної української писанки восковим розписом. Вони розпочали заняття в школі писанкарства «Чарівний писачок», що діє впродовж багатьох років у Волинському краєзнавчому музеї.

 

 

Студенти кафедри дизайну Луцького національного технічного університету розробили для учасників практичних занять графічні схеми писанок з традиційними писанковими орнаментами.

То ж не втратьте можливість відвідати виставку та взяти участь у майстер-класах!

Фото Л. Максимова

Переглядів: 525 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz