«  Листопад 2012  »
Головна » 2012 » Листопад » 8 » У Волинському краєзнавчому музеї проведено урок, присвячений Дню української писемності та мови.

8 листопада 2012 року в експозиційній залі Волинського краєзнавчого музею відбувся тематичний урок, присвячений Дню української писемності та мови.
Головна тема уроку – розвиток української писемності на Волині в складних історичних умовах політичної влади іноземних держав.
Ряд музейних предметів із постійно діючої експозиції (світлини приміщень сільської парафіяльної школи, Луцької чоловічої гімназії, предмети шкільництва, документи про освіту) продовжила розгорнута виставка із фондів музею. Серед її експонатів: документи про освіту, фото учнівських випусків  та вчителів Луцької української гімназії 1920-х років, першого уроку в українській школі 1916 р., приміщень польської та російської гімназій, а також ряд шкільних предметів початку XX ст.: чорнильниці з перами, гасова лампа, дзвіночок, підручники тощо.
Окремо було представлене фототипічне видання першої друкованої книги в Луцьку 1628року, один із маловідомих прикладів української барокової поезії – „Лямент…”. Це – колективна збірка віршів на смерть священика Луцької братської Хрестовоздвиженської церкви о. Іоана Василевича, створена духовними особами, міщанами, вчителями та учнями братської школи і видрукувана мандрівною друкарнею Павла Домжива Лютковича. Редактор збірки і автор окремих віршів – чернець братського монастиря о. Давид Андреєвич.

Фото Л.Максимова
Переглядів: 606 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0