«  Жовтень 2014  »
Головна » 2014 » Жовтень » 8 » У Волинському краєзнавчому музеї презентували каталог писанок.

У Волинському краєзнавчому музеї презентували каталог писанок.

8 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація каталогу Писанки другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Збірка Волинського краєзнавчого музею : каталог / вступ. ст. О. М. Моренчук; упоряд. : Л. А. Мірошниченко-Гусак, О. М. Моренчук, Т. О. Хомова. – Луцьк : Терези, 2014. – 80 с. : іл. – (Колекції Волинського краєзнавчого музею, вип. 11). Це науково-популярне видання приурочене до 85-річчя Волинського краєзнавчого музею та 20-річчя проведення обласного конкурсу писанкарства.

Каталог є продовженням серії „Колекції Волинського краєзнавчого музею”. Укладений він на основі збірки писанок, що становить 2 437 одиниць зберігання основного фонду. До нього увійшли писанки з перших колекційних надходжень 60-70-х рр. ХХ ст., авторські роботи майстрів передані чи подаровані у 80-90-х рр. ХХ ст., найкращі писаки переможців та учасників обласних конкурсів писанкарства з 1993 по 2013 рр.

Найбільший розділ каталогу становлять писанки авторів Волині. У ньому зазначено 302 прізвища майстрів, розташованих в алфавітному порядку. Подана також інформація про місце створення писанок, рік надходження до музейної збірки та облікові номери кожної пам’ятки народного мистецтва.

До другого розділу каталогу увійшли роботи, автори яких є невідомі. Писанки майстрів з інших регіонів України, що зберігаються у Волинському краєзнавчому музеї, подані в третьому розділі.

Видання має два додатки: 1. Список майстрів, нагороджених дипломом імені Модеста Левицького – почесною нагородою обласних конкурсів на кращу писанку Волині, за збереження та поширення писанкарського мистецтва краю; 2. Перелік переможців обласних конкурсів писанкарства за 1993 – 2013 роки.

Укладений каталог науковими співробітниками відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею Людмилою Мірошниченко-Гусак, Оксаною Моренчук, Тетяною Хомовою. Проілюстроване видання світлинами Леоніда Максимова та Бориса Супрунчука. Видрукуване видавництвом „Терези” за підтримки управління культури Волинської облдержадміністрації.

Презентація відбулася під час заходу „Подвижники народного мистецтва писанкарства”. Першими ознайомилися з каталогом майстри-писанкарі Волині.

Своїми враженнями про видання з присутніми поділилися Микола Антонович Онуфрійчук, письменник, заслужений працівник культури України, ініціатор створення обласного конкурсу писанкарства, Алла Адамівна Дмитренко, кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства та музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Каталог „Писанки другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Збірка Волинського краєзнавчого музею” буде цікавим для дослідників традицій волинської писанки, етнографів, культурологів, краєзнавців, мистецтвознавців. Друковане видання стане цінним порадником для писанкарів-початківців та професіоналів, вчителів, викладачів вузів, керівників мистецьких гуртків при підготовці до занять.

Впродовж багатьох років працівники музею збирають, зберігають пам’ятки народного мистецтва, звичаєво-обрядової культури щоб зробити їх доступними для широкої громадськості, актуальними в сучасному життєвому просторі.

Людмила Мірошниченко-Гусак,

завідувач відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею

Фото Л.Максимова

Переглядів: 970 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0