Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Травень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Головна » 2013 » Травень » 14 » У Музеї волинської ікони презентовано 4 відреставровані ікони XVIII століття.
20:14

У Музеї волинської ікони презентовано 4 відреставровані ікони XVIII століття.

Закрити баннер
14 травня 2013 року, напередодні Міжнародного дня музеїв, у Музеї волинської ікони відбулася презентація відреставрованих ікон XVIII ст.



Вже 20 років поспіль Музей волинської ікони тісно співпрацює з Національним науково-дослідним реставраційним центром України і його Львівським філіалом. Важливими аспектами такої співпраці є не тільки реставрація волинських ікон, а й рентгенографічні та техніко-технологічні дослідження пам’яток, вироблення рекомендацій щодо їхнього зберігання та експонування. Інформація, отримана реставраторами, які мають можливість зазирнути у внутрішню структуру твору, надзвичайно важливо для атрибутування, аналізу стилістики, визначення авторства ікон. Починаючи з 1994 року реставраторами Львівського філіалу ННДРЦУ було повернуто до життя більше 30 ікон та творів церковної дерев’яної різьби і скульптури.
Ікони «Христос Вседержитель», «Богородиця Одигітрія», «Святий Миколай» та «Новозавітна Трійця» були передані до музею у 1987 році із Свято-Троїцької церкви с.Рудка-Козинська Рожищенського району і зберігались у фондосховищі Музею волинської ікони. Минулого року музей передав ікони до Львівського філіалу Національного науково-дослідного реставраційного центру України, де їх відреставрували.
Після проведених реставраційних робіт на іконах відкрилося яскраве самобутнє малярство провінційного художника. Свято-Троїцька церква була побудована у 1786 році і, вірогідно, що іконописець писав ці образи безпосередньо для храму на момент його відкриття. Судячи із розмірів і сюжетів, ікони «Христос Вседержитель» і «Богородиця Одигітрія» могли знаходитися у іконостасі, а ікони «Святий Миколай» та «Новозавітна Трійця» – у бічних вівтарях храму. Ікони вирізняються яскравими насиченими і соковитими барвами, багатством золота і срібла, лагідними і простодушними ликами святих, оптимістичним і життєстверджуючим настроєм. Ікони з Рудки-Козинської стали відкриттям ще однієї невідомої сторінки з історії волинського іконопису і творчості талановитого анонімного маляра XVIII ст., який працював на теренах нашого краю.



У презентації взяв участь Митрополит Волинський і Луцький УПЦ Ніфонт. У 1987 році Владика був настоятелем Свято-Троїцького храму і особисто передав до музею ікони, які на той час були у аварійному стані і знаходились на горищі церкви. Митрополит щиро поділився спогадами про події 26-річної давності.





    Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк та завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва сердечно дякували Владиці за моральну і матеріальну підтримку діяльності музею. На згадку про нинішню зустріч від імені колективу Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва подарувала Владиці гравертон із зображенням Новозавітної Трійці.



Фото Л.Максимова
Переглядів: 759 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz