«  Жовтень 2017  »
Головна » 2017 » Жовтень » 16 » У Музеї Луцького братства – презентація ювілейної монети до 400-річчя Луцького Хрестовоздвиженського братства

18 жовтня 2017 р., о 12.00 год., в Музеї історії Луцького братства відбудеться публічна презентація пам’ятної ювілейної 5-гривневої монети «Луцьке Хрестовоздвиженське братство. 400 років». Монета випущена Банкнотно-монетним двором Національного банку України, уведена в обіг з 20 червня 2017 р. Тираж монети – 30 000 шт., вона є дійсним платіжним засобом України та предметом колекціонування.

Презентована монета є виразним прикладом українського коммеморативного карбування, присвячена 400-річчному ювілею від часу заснування Луцького Хрестовоздвиженського братства (1617 р.) – національного церковно-культурного об’єднання волинської шляхти, православного духівництва, луцьких міщан.

Крім названої монети також презентуватимуться випущені у попередні роки ювілейні монети України та регіональні пам’ятні монети, присвячені луцьким братчикам різних епох – Галшці Гулевичівні, Іванові Виговському, Іванові Огієнку.

Зголосились до участі в презентації – Михайло Білик, голова ГО «Товариство нумізматів Волині», Андрій Бондарчук, письменник, журналіст, голова ГО «Луцьке Хрестовоздвиженське братство (відроджене)», Олександр Демянюк, д. і. н., професор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, Людмила Стрільчук, д. і. н., професор Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, Бондаренко Геннадій Васильович, к. і. н., професор Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Веде презентацію – Олена Бірюліна, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, завідувач Музею історії Луцького братства.

Для зацікавлених – вхід вільний!

Наша адреса: Луцьк, вул. Йова Кондзелевича, 5.
Телефон для довідок: 72-33-71

Переглядів: 478 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0