«  Травень 2021  »
Головна » 2021 » Травень » 17 » У Музеї історії Луцького братства запровадили вуличну екскурсію «Братське подвір’я. Живі історії ранньомодерного Луцька»

Братське подвір’я – це обшир міської землі, на якому впродовж XVII – XIX ст. містилась резиденція історичного братського союзу в Луцьку. Братська резиденція поблизу В’їзної міської брами відкривала колись панораму Старого Луцька, була тутешньою містобудівною і архітектурною домінантою. Час невблаганно змінив цю частину міста, спотворив його автентичну привабливість. Між тим маґдебурзький самоврядний Луцьк все ще зберігає свої планувальні ознаки, які потребують уваги і надаються для промоцій. Поширення знань про планувальну забудову Ринкового майдану, вбудовування в його систему збережених архітектурних пам’яток Луцького братства, розповіді про повсякдення ранньомодерного луцького поспільства – мета і завдання нової музейної екскурсії. Потреба у цьому проєкті назріла завдяки результатам науково-дослідницької роботи, яка дозволила локалізувати більшість з об’єктів братської нерухомості в ареалі Старого міста.

Екскурсія розпочалась з експозиції Музею Луцького братства, який розташований в колишньому братському монастирі, пам’ятці національного значення.

Тут екскурсанти познайомились з реконструкцією острівної частини історичного міста – так званого «міста в мурах». Після цього група перемістилась на головні вуличні артерії Старого міста.

Між тим розшукали місце, де стояла Ратуша, – символ міського самоврядування. Візитували також іменні кам’яниці Ринкового майдану, серед яких знайшли місце Солтанівської кам’яниці, яка належала Луцькому братству впродовж 1621–1833 рр. Неподалік колишньої міської В’їзної брами знову повернули на Братське подвір’я, в межах якого реконструювали його внутрішню забудову.

Завершили екскурсійну ходу біля Хрестовоздвиженського братського храму, де відвідали особливе місце пам’яті – підцерковну крипту, місця поховань волинської шляхти, прихильників Луцького братства.

Перша екскурсія відбулася 16 травня безоплатно, вона стала дарунком до Міжнародного дня музеїв.

Відтепер екскурсію можна замовити в робочі дні музею, який працює щоденно крім п’ятниці і суботи.

Будь ласка, скористайтесь нашими телефонами (0332) 72-33-71, +380 95 785 2481

Олена Бірюліна,