«  Квітень 2021  »
Головна » 2021 » Квітень » 29 » У Колодяжному висадили еко-сад (ФОТО, ВІДЕО)

У Колодяжному висадили еко-сад (ФОТО, ВІДЕО)

28 квітня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбувся спільний захід Волинського краєзнавчого музею та Волинського обласного еколого-натуралістичного центру. На території садиби Косачів був закладений екологічний сад за технологією Володимира Вусика. Подію приурочили до 150-ої річниці від дня народження Лесі Українки.

До висаджування фруктових дерев долучилися голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, голова Ковельської районної державної адміністрації Ольга Черен, голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак, голова Колодяжненської сільської ради Валерій Кашик, депутати обласної районної та сільської рад, лісничий Ковельського лісництва Микола Кузнєцов, а також діти місцевої школи.

Загалом ділянка – 40 сотих, частина, на якій заклали еко-сад – близько 20-ти і знаходиться поблизу території музею. Тут учасники акції висадили різні фруктові дерева – груші, яблуні, абрикоси, вишні, черешні та сливи. Варто зазначити, що дерева ростимуть без жодних хімічних препаратів.

В подальшому також планується організація системи компостування з якої отримуватиметься органічне добриво для саду. Також у саду буде облаштовано невеличку рекреаційну зону. Це дозволить залучити не тільки туристів, а й організовувати цікавий навчальний процес для дітей.

Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко зазначила, що коли еко-сад дасть свої плоди планується виготовлення «Косачівського варення» і популяризація його як своєрідний бренд музею.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Відео ТРК Аверс: