«  Лютий 2016  »
Головна » 2016 » Лютий » 22 » У Колодяжненському музеї відбувся обласний конкурс читців, присвячений 145-ій річниці від дня народження Лесі Українки

Кожне слово Лесі Українки

Із її скарбниць – то зброя правди

Їй лиш вічно жити.

Вона прийшла на землю з громовиць,

Щоб між людьми навіки залишитись.

Управління культури Волинської облдержадміністрації, обласний науково-методичний центр культури на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки 21 лютого 2016 року традиційно провели обласний конкурс читців «Мій любий краю», присвячений 145-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

Відкривали конкурс з вітальним словом: Віктор Козак голова Ковельської райдержадміністрації, Андрій Броїло голова райради Ковельського району, Валерій Дмитрук начальник управління культури Волинської облдержадміністрації, Надія Гуменюк лауреат літературної премії імені Лесі Українки, член національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, голова журі.

Конкурс проводився з метою вшанування пам’яті та популяризація творчості Лесі Українки, дальшого розвитку художнього читання, виявлення і підтримка обдарованої молоді, залучення читців до активної творчої і концертної діяльності.

Конкурс, у якому взяли участь 36 читців з різних районів та міст області, пройшов на високому організаційно-творчому рівні. Усі без винятку конкурсанти продемонстрували високу виконавську майстерність, дикцію, вміння самовиразитись.

Учасники змагалися у трьох вікових категоріях (молодша, середня та старша). Перші місця у відповідних категоріях вибороли: Юлія Зінчук (Любомильський РБК), Валентина Богомолов (БК селище Жовтневе м.Нововолинськ), Михайло Бараков (Волинське державне училище культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського). Гран-прі отримала Раїса Квач (БК смт. Колки Маневицького району) за декламування твору Лесі Українки «Сльози-перли». Учасники конкурсу нагороджені грамотами та подяками.

Для всіх учасників обласного конкурсу грав дитячий гурт «Дударик» Голобської музичної школи.

Тетяна Нерода

молодший науковий співробітник музею Лесі Українки