«  Січень 2021  »
Головна » 2021 » Січень » 26 » У Художньому музеї покажуть авторські реконструкції гербів української аристократії

Одразу після локдауну Художній музей розпочинає нову сторінку своєї виставкової діяльності. Першою ластівкою цього сезону стане міні-експозиція проекту «Українська шляхта: слава і честь».

Її мета: прагнення кураторів не тільки розповісти сучасникам про мистецтво геральдики, захопити таємницями її знакової символіки, а й занурити глядачів у світ української минувшини, нагадати про неймовірні перипетії особистих історій, героїчні вчинки, шляхетні здобутки далеких пращурів.

Шість творів формують добірний, стилістично виважений, інформативно наповнений змістом виставковий ряд. До нього увійшли авторські реконструкції гербів української аристократії, що виконані відомими художниками Луцька (Сергієм Корсаєм та Катериною Ганейчук) із дотриманням важливих геральдичних канонів й виразним прагненням авторів максимально додати творам барв давнини, аромату доби, яка їх породила. Кожен експонат означений співзвучністю стилістичної манери, якою вони об’єднані у цілісну колекцію.

Оригінальне урамлення додає їм особливої виразності. Пластика потемнілої вільхової деревини, що ніби пошкоджена часом, тьмяність старої бронзи, яка делікатно забарвлює краї лицевих частин… Ці рами є також реконструкціями, але в даний момент – старовинних взірців, що ними колись прикрашали витвори класиків. Їх автор – знаний майстер художньої обробки дерева Михайло Штик, який тонко відчуває пластичні можливості матеріалу, вміє відтворити на власному технічному рівні естетику давнього українського мистецтва. Для даного проекту ним було використано за зразок раму XVIII століття з колекції Волинського краєзнавчого музею.

Джерело: Художній музей м. Луцька, відділ ВКМ

Переглядів: 209 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0