Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Головна » 2014 » Лютий » 18 » У Художньому музеї Луцька відбулася культурно-мистецька акція „Вечір пам’яті Олександра Валенти (1944-1997)” (ВІДЕО).
22:22

У Художньому музеї Луцька відбулася культурно-мистецька акція „Вечір пам’яті Олександра Валенти (1944-1997)” (ВІДЕО).

Закрити баннер
Художній музей м.Луцька започатковував зовсім новий цикл культурно-мистецьких акцій під назвою „Не забуті імена”. В межах цієї акції 14 лютого 2014 року тут відбувся вечір пам’яті художника Олександра Валенти (1944–1997). Відвідувачі та гості музею мали можливість згадати ім’я талановитого мистця, почути добрі та щирі слова споминів друзів художників, мистецтвознавців та інтелігенції міста, а також побачити його твори та осмислити його творчий внесок у скарбницю Волинської художньої культури другої половини XX століття.



Перше привітання та тепле вступне слово пролунало від завідувача Художнього музею – Зої Михайлівни Навроцької. Вона розповіла про нелегку долю Олександра Валенти, про його важкий творчий шлях.







Своїми щирими спогадами поділилися директор Луцької дитячої художньої школи – Іван Миколайович Гаврилюк, художники – Микола Головань, Сергій Корсай, Наталя Кумановська та інші. „Творчий доробок Олександра Веленти – це візитка волинського краю” – зауважила у своєму виступі поетеса Клава Корецька. З великою проникливістю та ліризмом про малярство художника говорив літератор Сергій Цюриць.















Заключне слово із словами подяки пролунало від директора Волинського краєзнавчого музею – Анатолія Михайловича Силюка, який запропонував встановити меморіальну дошку на будинку останньої майстерні Олександра Валенти та створити меморіальний музей-галерею із майстернею по вулиці Кафедральній.



Загалом Художньому музею вдалось відтворити атмосферу останньої персональної виставки мистця 1995 року. Всі друзі згадували товариша та насолоджувалися його картинами під звучання імпровізацій на гітарі популярної музики другої половини ХХ століття у виконанні Богдана Гембіка.


 
Художній музей висловлює подяку: Йосипу Строцюку за переданий до колекції Волинського краєзнавчого музею твір О.Валенти Василівська церква (полотно, олія, 1969 р.); Віктору Чухраю за фотопортрет О.Валенти, 1995 року; Антоніні Ананіч, яка подарувала портрет Олександра Валенти у виконанні художника В.М.Гетьман-Кравченка (2011 р. в., м.Кисловодськ).





Фото Віктора Чухрая
Переглядів: 688 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz