«  Травень 2012  »
Головна » 2012 » Травень » 29 » Створення Волинським краєзнавчим музеєм сайту „Музейний простір Волині” – серед найкращих музейних подій України 2011 року.

29 травня 2012 року в Музеї книги і друкарства України відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VІІ Всеукраїнської акції „Музейна подія року” та учасників Програми підтримки музейних працівників на 2012-2013 роки.
Організаторами цих подій є Громадська організація „Український центр розвитку музейної справи” та Міжнародний благодійний фонд „Україна 3000”. Партнерами Акції другій рік поспіль виступають Польський інститут у Києві та Асоціація благодійників України.
В урочистій церемонії взяли участь заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду „Україна 3000” Катерина Ющенко, Директор Польського інституту в Києві Ярослав Годун, провідні музейні фахівці з різних регіонів України, зокрема, директор Волинського краєзнавчого музею А.Силюк.
Цьогорічна церемонія нагородження переможців пройшла під знаком жалоби – 23 травня 2012 р. трагічно загинув Герой України, директор Львівської національної галереї мистецтв, пам`яткоохоронець та мистецтвознавець Борис Григорович Возницький.
Звертаючись до присутніх, заступник Міністра культури Тимофій Кохан зазначив:  „Надзвичайно приємно, що наше Міністерство долучилось до такої серйозної акції. Ми вдячні всім громадським організаціям, міжнародним установам, благодійникам за те, що вони розуміють, що музеї – дійсно золотий фондом нашої держави. … Ми залишимо нашим нащадкам те, чим вони будуть гордитись так, як цим гордимося ми”.
Тимофій Кохан зачитав вітання Міністра культури Михайла Кулиняка учасникам, організаторам та гостям  VIІ-ї Всеукраїнської акції «Музейна подія року».
27 музейних проектів, що відбулися протягом 2011 року, змагалися за звання кращих. Найдостойніші події обирали шляхом рейтингового голосування близько 80 експертів з усіх областей України: музейники, пам’яткоохоронці, профільні чиновники, громадські діячі, представники ЗМІ та ін.
Нагороди переможцям вручили заступник Міністра культури Тимофій Кохан та Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду „Україна 3000” Катерина Ющенко.
Директор Волинського краєзнавчого музею А.Силюк отримав диплом лауреата VІІ Всеукраїнської акції „Музейна подія року” за створення інтернет-порталу "Музейний простір Волині" (volyn-museum.at.ua). Ця подія стала переможцем VІІ Всеукраїнської акції „Музейна подія року”, зайнявши ІІІ місце серед найкращих подій музейного життя України 2011 року.
 Після закінчення церемонії нагородження переможців пройшов семінар для музейних працівників на тему „Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності”, який є вступом до початку нового конкурсу від Польського інституту в Києві. Фахівець з усної історії - Аліція Ванцеж-Ґлюза (Республіка Польща) – розказала про значення усної історії та першоджерел різних типів для історії повсякденності окремого регіону, а також про приклади успішних дослідницьких та освітніх проектів, реалізованих громадами населених пунктів Польщі на базі музеїв.

Довідка. Всеукраїнська акція „Музейна подія року” започаткована у 2006 році й щороку реалізується Українським центром розвитку музейної справи та Міжнародним благодійним фондом „Україна 3000”. Головною метою проекту є привернення уваги громадськості до найважливіших подій і тенденцій музейної галузі, а також стимулювання музейних колективів до якнайкращої презентації своїх проектів.

Переглядів: 29628 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1