«  Січень 2016  »
Головна » 2016 » Січень » 19 » Символи різдвяних свят

Символи різдвяних свят

У Волинському краєзнавчому музеї визначено переможців Одинадцятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят».

З 1993 року управління культури Волинської обласної державної адміністрації на базі Волинського краєзнавчого музею проводить конкурс різдвяно-новорічної атрибутики з метою виявлення, вивчення, збереження та популяризації народних традицій, звичаїв і обрядів нашого краю, пов'язаних зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохреща. До його участі долучаються волиняни різного віку та професій. Цього року учасниками конкурсу стало 75 чоловік з Турійського, Луцького, Камінь-Каширського, Шацького, Старовижівського районів, міст Луцька, Нововолинська. На конкурс подано 106 робіт: різдвяні зірки, дідухи, солом’яні павуки, вертепні шопки, маски ряджених, дзвіночки, серія малюнків на склі «Різдвяні свята», композиції.

Підбиття підсумків та нагородження переможців конкурсу відбулося 18 січня 2016 року. З вітальним словом до учасників звернулися Анатолій Силюк, директор Волинського краєзнавчого музею та Віталій Стрільчук, заступник начальника управління культури Волинської облдержадміністрації.

Святкові віншування лунали від фольклорного колективу «Дивоцвіт» учнів ЗОШ № 3 м. Луцька (керівник Марія Ковальчук).

Висловили свої враження від представлених робіт та підбили підсумки члени журі конкурсу: Євгенія Ковальчук (голова журі), заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, Світлана Чибирак, завідувач Музею етнографії Волині та Полісся Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Руслана Вронська, голова Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Людмила Мірошниченко-Гусак, завідувач відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею.

Основними критеріями при оцінюванні робіт стали: відповідність форм та змісту атрибуту місцевим традиціям, цікаве творче вирішення, художній і технічний рівень виконання. Журі відзначило високу майстерність авторів, творчий підхід, використання нових технік і матеріалів у створенні робіт.

Переможцями Одинадцятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят» стали:

- Якимович Валентина, народний майстер та Калюжна Ліза, вихованка студії «Поліське золото» Соловичівської загальноосвітньої школи Турійського району (І місце);

- Лосєва Галина, вчитель музики загальноосвітньої школи села Нові Червища Камінь-Каширського району (ІІ місце);

- Студія «Житечко» Купичівської загальноосвітньої школи Турійського району (керівник Марія Кравчук) (ІІ місце);

- Вотякова Євгенія, Штандер Олена, Переходько Анастасія, студентки І курсу кафедри дизайну Луцького національного технічного університету (ІІІ місце);

- Попкова Єлизавета, учениця Нововолинської школи мистецтв (ІІІ місце);

- Ананієва Ліза, учениця Нововолинської школи мистецтв (ІІІ місце).

За активну участь в Одинадцятому обласному конкурсі різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят» також відзначені заклади:

- Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А. Ю. Кримського;

- Нововолинська школа мистецтв;

- Кафедра дизайну Луцького національного технічного університету;

- Гурток дизайну «Фантазія» Луцького педагогічного коледжу,

Заохочувальні призи отримали й інші учасники конкурсу.

Згідно умов конкурсу роботи переможців поповнили фонди Волинського краєзнавчого музею.

Впродовж січня-лютого 2016 року лучани і гості міста мають можливість оглянути у Волинському краєзнавчому музеї виставку «Символи різдвяних свят», на якій представлені роботи учасників Одинадцятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики.

Євгенія Ковальчук,

заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, голова журі

Фото Л.Максимова

Переглядів: 757 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0