«  Березень 2013  »
Головна » 2013 » Березень » 10 » Шевченківська академія у Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського.

10 березня 2013 року в Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбулась Шевченківська академія „Тебе славна Україна повік не забуде”, приурочена 199-й річниці від дня народження і 152-им роковинам з дня смерті Великого Кобзаря.
   У підготовці та проведенні вечора, крім працівників музею, взяли участь учасники гурту „Джерело”, діти наших просвітян, а також співочий дует з Луцька у складі Надії Поліщук та Галини Савельєвої. Часта гостя нашого музею, заслужена артистка України Галина Кажан майстерно прочитала вірш „До Основ'яненка” та подарувала до музейної книгозбірні три томи творів Тараса Шевченка.

Декламовані вірші Тараса Григоровича, виконані музичні твори на його слова, а також українські народні пісні провели присутніх страдницьким шляхом поета та склали віночок глибокої шани національному генію. Окремий розділ сценарію, напрацьованого провідним науковим співробітником музею, багатолітнім членом Всеукраїнського товариства „Просвіта” імені Тараса Шевченка Наталею Гатальською, присвячено впливу „Кобзаря” на формування світогляду етнічних українців та представників інших національностей, долі яких тісно пов'язані з Україною. Виховані в різних культурних середовищах люди, що належали до різних соціальних станів, та віросповідань під впливом творів Шевченка ставали в перші лави борців за визволення України. Яскравий приклад тому — подвижницьке життя патрона цього музейного закладу В'ячеслава Липинського.

Пам'ять Тараса Григоровича під час виконання просвітянським гуртом „Джерело” пісні „На смерть Шевченка” учасники заходу вшанували стоячи. На завершення під акомпанемент бандури всі проспівали геніальний твір нашого Пророка „Думи мої”.

Віталій Кушнір,
завідувач музею