Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Головна » 2012 » Листопад » 8 » Презентовано ілюстровану енциклопедію з переліком пам’яток вірменської культури в музеях та заповідниках України.
13:28

Презентовано ілюстровану енциклопедію з переліком пам’яток вірменської культури в музеях та заповідниках України.

Закрити баннер
8 листопада 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги українського вченого, філософа і вірменознавця, кандидата філософських наук Ірини Гаюк „Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні з каталогізованим додатком переліку пам'яток вірменської культури в музеях та заповідниках” у двох томах.
Енциклопедія написана на матеріалі фондів 44 державних музеїв та заповідників міст України, в яких існували історично значимі вірменські громади. Текст супроводжують понад 500 ілюстрацій – фотографій експонатів з музеїв Києва, Кам'янця-Подільського, Львова, Сімферополя, Феодосії та інших міст, що представляють вірменську культуру. У першому томі книги автор показала життя вірмен різних регіонів України, змалювала історію розвитку вірменської культури й основні сфери діяльності вірменів – торгівлю, дипломатію, зброярну і ювелірну справу, килимарство і шиття золотом, шовкоткацтво, образотворче мистецтво та символіку, вірмено-українські театральні та літературні зв'язки. Читач побачить чудові зразки вірменського мистецтва, що зберігаються в українських музеях – срібні хрести, шкатулки, релікварії і чаші, прекрасні килими, золото- й срібнотканні шовкові пояси, портрети відомих і невідомих вірменських діячів, роботи видатних вірменських художників. Перший том містить також короткий словник термінів, географічний та іменний покажчик.
У другому томі вміщений каталог (інвентарні описи) пам’яток вірменської культури в музеях України. Проведена Іриною Гаюк скрупульозна каталогізаційна робота не має аналогів у практиці українського музеєзнавства.
Видання присвячене 500-літньому ювілею вірменської друкарства. У 1512 р. Акоп Мегапартії надрукував у Венеції першу вірменську книгу, а через 100 років, львівський вірменин Ян Муратович (Карматенц), створив четверту в світі вірменську друкарню у Львові.
 
Фото Л.Максимова
Переглядів: 868 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz