«  Червень 2014  »
Головна » 2014 » Червень » 26 » Презентація часопису „Образотворче мистецтво” у Художньому музеї (ФОТО, ВІДЕО).

Презентація часопису „Образотворче мистецтво” у Художньому музеї (ФОТО, ВІДЕО).

25 червня у Художньому музеї у Луцьку відбулась зустріч з доктором мистецтвознавства, головним редактором часопису „Образотворче мистецтво” Олександром Касьяновичем Федоруком та презентація останніх випусків часопису.

Коротка довідка:

ОЛЕКСАНДР КАСЬЯНОВИЧ ФЕДОРУК – мистецтвознавець, письменник, педагог, літературознавець, громадський діяч. Має понад 200 наукових досліджень, що відбивають широкий діапазон наукових інтересів ученого, його заглибленість у різноманітні історичні періоди як національного, так і світового мистецтва.

1939 — народився 27 вересня у м. Мерікур-Коран, департамент Па-де-Кале (Франція).

1960 — закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка.

1960—1968 — працював у редакціях газет «Ровесник», «Вільне життя» (м. Тернопіль).

1962—1968 — навчався в Інституті живопису, скульптури і архітектури ім. І.Ю.Рєпіна.

1968—1992 — аспірант, науковий співробітник, завідувач відділу, учений секретар, заступник директора Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.

1992 — голова Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України.

1993—2004 — голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України.

1997—2000 — член-кореспондент АМУ.

З 2004 — завідувач кафедри теорії та історії мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Член Національної спілки художників України.

Нагороджений: орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2009), Почесною Грамотою Верховної Ради України (2004), Золотою медаллю АМУ(2004).

Посада: академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв НАМ України, завідувач кафедри теорії та історії мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Зустріч почалась із музичного подарунка від студентів училища культури і мистецтва.

Ведучими зустрічі були Зоя Навроцька та Василь Ворон.

Серед присутніх гостей були і давні знайомі Олександра Федорука; професор А.В.Свідзинський, голова Волинської обласної національної спілки художників України Володимир Марчук, професор СНУ імені Лесі Українки Віктор Давидюк, Василь Парахін та інш.

Олександр Касьянович приїхав на зустріч з молодими колегами по журналу редакторами Оксаною Маричевською та Ольгою Собкович.

«Саме головне, що пересічний українець розуміє, що таке краса», сказав Олександр Федорук, коли розмова зайшла про низький мистецький рівень людей.

Перший випуск 2014 року присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку.

Зустріч вдалась дуже теплою і змістовною.

P.S. Підтримайте видання часопису «Образотворче мистецтво», придбавши один із презентованих примірників у Художньому музеї!

Джерело: Художній музей

Переглядів: 746 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0