«  Грудень 2016  »
Головна » 2016 » Грудень » 22 » Подарунки від Миколая дітям українських воїнів

Подарунки від Миколая дітям українських воїнів

Доброю щорічною традицією у Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського стало вітання місцевої дітвори зі святом Миколая. У попередні роки гостювали в музеї вихованці дитячого садочка “Сонечко”, учні молодших класів Затурцівської ЗОШ І-ІІІ ст. імені В.К.Липинського. Цьогоріч Миколай (а в цій ролі зазвичай виступає завідувач музею Віталій Кушнір) зібрав у себе дітей мужніх захисників Вітчизни, які були призвані до лав Українського війська у 2014-2016 роках. Одні вже повернулись до своїх сімей і прийшли разом з дітками на музейне свято, інших привели мами, які ще чекають демобілізації чоловіків. На жаль, четверо випускників Затурцівської школи віддали своє життя у цій страшній, несправедливій війні. Але їх дітки також були бажаними гостями музею.

Захід провели науковий працівник Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського Віра Чопко та активна просвітянка Галина Ушакова. До розповідей про святого Миколая долучились рядки легенди з “Літопису Руського” про покровителя міста Луцька. Цей епізод свята викликав особливе зацікавлення у школярів та батьків і став ще одним уроком патріотизму юним волинянам. У гості до дітей прибули казкові герої. Створенню враження справжності події послужила і відповідна декорація, підготовлена музейниками, і картини зимової природи на великому екрані. Діти декламували віршики про святого Миколая, співали. А на завершення свята добрий дідусь разом з героями сценарію вручили присутнім юним гостям (а їх було майже тридцять) щедрі подарунки. Цього разу спонсорами виступили: Затурцівська сільська рада в особі голови Володимира Патійчука, осередок Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка “Джерело” (ініціатор заходу), місцеві підприємці Юрій Головкін і Валентина Никитюк.

Наталя Гатальська,
провідний науковий співробітник музею