«  Квітень 2014  »
Головна » 2014 » Квітень » 1 » Перше квітня – День зустрічі птахів (ВІДЕО, ФОТО).

Перше квітня – День зустрічі птахів (ВІДЕО, ФОТО).

Першого квітня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся дитячий ранок ,,Перше квітня – День зустрічі птахів” до Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції ,,Птахи прилетіли!”.

Птахи – окраса природи, невтомні крилаті захисники полів, лісів, луків, садів! Вони вражають нас дивовижним оперенням, неперевершеним співом, надзвичайно далекими перельотами, своєю відданістю рідному краю. Науці відомо понад 9000 видів птахів. Їх на Землі 100 мільярдів! Але чисельність і різноманітність пернатих друзів людини невпинно скорочується. Майже 50 відсотків птахів Європи знаходиться під загрозою зникнення. Першого квітня у багатьох країнах світу проводяться заходи, спрямовані на захист орнітофауни планети, а також екологічну освіту підростаючих поколінь, виготовлення штучних гніздівель, охорону місць гніздування та харчування птахів.

Учасники дитячого ранку – вихованці дитячого садочка № 17 – ознайомилися із перелітними птахами Волинської області, навчилися розрізняти їх голоси та форми пташиних зграй, взяли участь у  народних обрядах зустрічі птахів, послухали волинські казки, легенди та повір’я про улюблених пернатих українського народу – лелеку, журавля, лебедя, ластівку та зозулю.

На заході була представлена виставка – ,,Перше квітня – День птахів” та демонструвався мультиплікаційний фільм ,,Про кота, Васю та мисливську катавасію” (Кіностудія ,,Білорусь-фільм”, 1981). Після перегляду мультика, діти дали відповідь на питання: ,,Яке значення птахів у природі та житті людини?”.

На згадку про відвідування музею маленькі екскурсанти отримали подарунки – паперових журавликів та смачне медове печиво у вигляді пташок – солодких ,,жайворонків”, яке вдавнину матері випікали на свято Сорока Святих Великомучеників (як символ виліту жайворонків із вирію) та роздавали своїм дітям.

Фото Л.Максимова

Переглядів: 919 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0