«  Березень 2013  »
Головна » 2013 » Березень » 20 » Оголошено проведення Дев’ятнадцятого обласного конкурсу „Волинська писанка третього тисячоліття”.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про проведення Дев’ятнадцятого обласного конкурсу
„Волинська писанка третього тисячоліття”

Мета конкурсу: сприяти розвитку писанкарства у краї, дослідженню великодньої звичаєвості та обрядовості.
Умови конкурсу:
1. Конкурс проводиться серед писанкарів однієї вікової категорії – дорослих (людей різних сфер діяльності, студентів вузів, учнів училищ та школярів-старшокласників).
2. На конкурс подаються 3-5 писанок, виконаних традиційним восковим розписом на шкаралупах видутих пташиних яєць, фарбованих природними або хімічними барвниками.
3. На здобуття почесної нагороди – диплому і приза імені Модеста Левицького – приймаються роботи писанкарів-популяризаторів.
До поданих на конкурс робіт додається наступна інформація:
- назва писанки, основні елементи орнаменту, барвник;
- відомості про автора (прізвище, ім'я, по-батькові, рік народження, навчальний заклад або місце роботи на цей час, домашня адреса, телефон, ідентифікаційний код).
Основні критерії оцінювання робіт:
1. Технічний рівень виконання (майстерність).
2. Художній рівень (орнамент, композиційне вирішення, колористика, творчий підхід, ін.).
3. Відповідність візерункових мотивів волинській писанкарській традиції, використання натуральних барвників, традиційного воскового розпису.
Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів, подяками та цінними подарунками в таких номінаціях: „Писанкові барви”, „Волинські візерунки”, „Оригінальне композиційне вирішення”, „Творчий підхід”, „Майстерне виконання писанки”. Диплом і приз імені Модеста Левицького вручається писанкарю-популяризатору цього виду народного мистецтва.
Відзначені дипломами та подяками писанки передаються до фондів Волинського краєзнавчого музею і будуть експонуватися на виставках.
Писанки на конкурс подаються у Волинський краєзнавчий музей (відділ етнографії) до 23 квітня (крім суботи і неділі) за адресою: м.Луцьк, вул. Шопена, 20.
Телефони для довідок: (0332) 24-23-58, 24-56-19
E-mail: volkrmus@lt.ukrtel.net, eviddil@ukr.net