Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Головна » 2018 » Червень » 12 » Обласний музей запрошує на «НЕОЛОГІЗМИ від Володимира Немири»
11:41

Обласний музей запрошує на «НЕОЛОГІЗМИ від Володимира Немири»

Закрити баннер

19 червня о 14.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відкривається вперше в Луцьку персональна художня виставка «НЕОЛОГІЗМИ від Володимира Немири» відомого українського митця зі Львова.

Довідково:

Володимир Немира народився 15 листопада 1949 року в м. Львові. Навчався у Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва (тепер Львівська Національна академія мистецтв) на відділі кераміки, який закінчив у 1975 році. Його учителі: Роман Сельський, Зеновій Флінта, Володимир Овсійчук, Іван Томчук. Член Національної Спілки художників України. Працює в галузі малярства, графіки.

«Шлях Володимира Немири був нелегкий, але він мав у житті гарних педагогів. Він шукав себе у різних напрямках. На цій виставці представлені живопис і монотипії Володимира Немири», – розповіла завідуюча ХММ Олени Кульчицької Любов Кость.

У 1993 році Володимир Немира виїхав до США. Проживав у Чікаго, Нью-Йорку, Клівленді. Разом з дружиною – скульптором Катериною Немирою, організував мистецький центр «Світлиця», навколо якого гуртувалася здібна молодь.

Модерністичний світогляд художника сформувався під впливом українських художників-модерністів – Нью-Йоркської групи Юрія Соловія, Михайла Дзиндри, Емми Андієвської, котрі творили в США ще у 1960-х-1980-х роках. Абстракція як спосіб самовираження уже тоді переважав у творчості українського митця. Його полотнами захоплювалися мистецькі критики. На американському континенті Володимир Немира мав вісім персональних виставок.

У 2008 році Володимир Немира повернувся в Україну. 2008-2017 роки – майже десятиліття творчої праці на рідній землі, пошуків та досягнень. Це десятиліття – «повернення до себе», усвідомлення свого творчого Я, прагнення жити життям свого народу, вслухатися у симфонію людського буття. Повернення до традицій української образотворчості, до витоків народного мистецтва – простого і щирого у своїх засобах, прочитується у його творах останніх років.

«Раніше мої роботи передавали енергію предметів, будинків, людей. А в цьому періоді мені хотілося передати стан своєї душі. Я передаю кольором фактурою, лінією те, що в мене накопичилось у серці, у душі… Одного мотиву у цей період не було. Я весь відгукувався на те, що робиться у моїй державі, на моїй землі – чи були якісь успіхи, чи була біда, чи до когось прийшов лист, що дитина загинула, чи хтось поранений. Це все на мене впливає і я це передаю. Або я бачу онуків, тішуся, і це зовсім інакша енергія. Я малюю те, чим я живу», – розповів Володимир Немира.

Новаторством позначені його пошуки у техніці кольорової монотипії. Володимир Немира – митець тонкої духовної структури, заглиблений у філософське споглядання світу. Речі прості і побутові у його монотипіях набувають високого звучання і стають вагомим предметом його творчості. Асоціативне трактування станів природи, побутових і суспільних явищ простежується у монотипіях «Мокрінь», циклі «Полісся», «Лахи», «Скіфські баби», «Гобелен», «Тартак», «Горбатка», «Рубель», «Віче», «Танець», «Очікування» та в малярських полотнах «Під захистом», «Ярило», «Вам відчиниться» та ін.

Художник має ряд персональних виставок в Україні, а також бере активну участь у спільних мистецьких проектах, які відбуваються не тільки у Львові та Києві, а також в інших містах України: Новій Каховці, Бердянську, Маріуполі, Запоріжжі. Твори Володимира Немири зберігаються у численних музейних та приватних колекціях в Україні та закордоном.

Любов КОСТЬ,
завідувач відділом Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької

Переглядів: 406 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz